Trzy punkty Chemika ze Stalą
autor: Krzysztof CichomskiZ mieszanymi uczuciami po spotkaniach ze Stalą wracali do Polic szkoleniowcy Chemika. Juniorzy młodsi mimo niezłej postawy niezasłużenie przegrali aż 1:4 (1:2), starsi po ciężkim meczu wygrali 1:0 (1:0).

Po podaniu Krzysztofa Marchewki (lewa) padła jedyna bramka w spotkaniu juniorów starszych Stali i Chemika
JM Stal Szczecin - KP Chemik Police 4:1 (2:1)

Stal: Pezowicz - Bartłomiejczyk, Górny, Budnicki (78’ Piucewicz), Durkacz (76’ Tomala), Maczkiewicz, Grzegorowski (80’ Miłoszewski), Gumuła, Sieciński, Prawucki (80’ Zieliński), Osiński (66’ Mrowiec)

Chemik: Rechtziegel - Kałużny, Stańczyk, Szyszko, Klimkowicz, Górski (61’ Jasnowski), Blasius (77’ Kruczkowski), Chmielewski (41’ Kupiński), Kowalczyk, Trepkowski (77’ Olszewski), P. Skowron (77’ Przechodzki)

1:0 - 5 minuta - Paweł Gumuła
1:1 - 7 minuta - Patryk Skowron
2:1 - 15 minuta - Albert Osiński
3:1 - 61 minuta - Konrad Prawucki
4:1 - 70 minuta - Łukasz Morowiec

Zaledwie kwadrans potrzebowali piłkarze obu zespołów do zdobycia trzech bramek. Wynik spotkania otworzyli gospodarze, gdy po kontrze Paweł Gumuła przelobował Oskara Rechtziegela. Na odpowiedź nie trzeba było czekać długo, po już po 120 sekundach padło wyrównanie. Po dalekim wyrzucie z autu piłka trafiła na środek pola karnego do Patryka Skowrona, a ten wyrównał stan gry. W 15 minucie znów Stal prowadziła jedną bramką. Tym razem po podaniu z głębi pola Albert Osiński podbił nad bramkarzem.

W drugiej połowie ofensywa Chemika parła do wyrównania, zaś bramki zdobywali piłkarze Stali. W 61 minucie po kontrze i akcji sam na sam Konrada Prawuckiego było 3:1, zaś po dziewięciu minutach dzieła zniszczenia dopełnił Łukasz Morowiec.

JS Stal Szczecin - KP Chemik 0:1 (0:1)

Stal: Hebiewski - Bobek (71’ Wyroda), Neuman, Dochniak, Rutyna, Klimkiewicz (75’ Sierakowski), Orłowski, Huk, Matusiak (84’ Makarewicz), Pietras (46’ Ceglarek), Starzyk (66’ Sederek)

Chemik: Borowik (46’ Ubycha) - Mruk, Wiejkuć (46’ Szychowski), Szczupaczyński, Matczak, Karpiński, Czapiewski, Galoch (87’ Błanek), Andrzejewski, Filipowicz (68’ Michalak), Marchewka (90+2’ Jóźwiak)

0:1 - 10 minuta - Emil Andrzejewski

Do rozstrzygnięcia losów spotkania juniorów starszych wystarczyła jedna bramka zdobyta już 10 minut po rozpoczęciu meczu.Po prostopadłym podaniu Krzysztofa Marchewki sam na sam z bramkarzem środkiem wyszedł Emil Andrzejewski i mimo agresywnej interwencji golkipera piłka wylądowała w bramce. Później swoich sił próbowali m.in. Jakub Kapiński, ponownie Adnrzejewski, Janusz Szychowski, Jacek Mruk i Patryk Galoch, jednak za każdym razem albo brakowało celności, albo niezłą interwencją popisywał się bramkarz przeciwników.