Mistrz w kolorze czerni
autor: Bengoro11 marca 2012r. przejdzie do historii za sprawą II Edycji Mrzeżyńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Po blisko pięciomiesięcznej walce na parkiecie hali widowiskowo - sportowej doszło do ostatecznych rozstrzygnięć.

W pierwszym spotkaniu zmierzył się zespoły walczące o to by nie być ostatnia drużyna tej edycji. I tak po pierwszym spotkaniu wynik rywalizacji był otwarty za sprawą ubiegłotygodniowego remisu pomiędzy Muszelką Gutek Bus Team i FC Mrzeżyno. Lepiej drugie spotkanie rozpoczęli zawodnicy FC Mrzeżyno do przerwy prowadząc 1: 0. Po przerwie odjechali rywalom ostatecznie pokonując ich 3: 1 po bramkach Krzysztofa Zielińskiego, Norberta Pawlaka i Mateusza Smerdla. Dla Muszelki bramkę zdobył Jacek Mazur.

W spotkaniu o VII miejsce zmierzyły się zespoły SUS Mrzeżyno i Muzeum Trzęsacz. Swoją wyższość udowodnili zawodnicy SUS-u ogrywając zawodników z Trzęsacza 4: 2 do czego przyczynili się najbardziej strzelcy bramek Krzysztof Białorucki 2 trafienia i Arkadiusz Bemsz. Dla Muzeum strzelali Sławomir Ksobiech i Paweł Samulski.
W spotkaniu o V miejsce zagrali zawodnicy Burco FC i SPNS Trzebiatów. Swoją wyższość w tym spotkaniu okazali zawodnicy Burco FC ogrywając SPNS 5: 2. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Artur Rak a jedno trafienie dołożył Mateusz Szkurłat. Dla SPNS bramki zdobyli Kuba Jabłoński i Przemysław Miller.

W spotkaniu o III miejsce zagrała III Rota OSP Mrzeżyno oraz drużyna Hotelu HAVET. Lepsza okazała się i to zdecydowanie drużyna III Roty OSP zmiatając z parkietu nieprzytomnych tego dnia „hotelarzy” wynikiem 17: 3. Do popisu strzeleckiego „ strażaków” najbardziej przyczynili się strzelcy bramek Maciej Kondratowicz 7 bramek i Sławomir Rębiś 5 bramek. Dwa trafienia uzyskał Marcin Piętak, a po jednym Krzysztof Zbytnik, Krzysztof Kacprzycki i Adrian Kuzdra. Dla hotelu bramki zdobył Piotr Krzykowski.

Przed wielkim finałem organizatorzy zadbali o pokaz taneczny, który wykonała młodziutka para taneczna pochodząca z Trzebiatowa Karolina Kijewska i Dominik Frączyk, która na co dzień trenuje pod okiem Przemysława Mączyńskiego i ubiegłorocznych wicemistrzów Europy w tańcach latynoskich Aleksandry Jurgi i Marcina Wojtkowiaka.

W wielkim finale zmierzyły się zespoły The Black Horses i Net - Line Futsal Team. Pierwsi to drużyna doświadczona zmieszana z młodością natomiast drudzy to drużyna kompletna grająca ze sobą już od kilku lat co pozwalało przypuszczać że będzie to wielkie widowisko. I takie tez było. Do przerwy drużyny „badały się” nawzajem nie chcąc się odkrywać ale lepszą sytuację do objęcia prowadzenia miała drużyna Net - Line Futsal Team za sprawą Michała Bogusza, który komentując decyzje sędziego ( warto dodać, że byli to sędziowie posiadający uprawnienia do sędziowania spotkań Ekstraklasy)wyleciał z boiska i drużyna Net - Line grała w przewadze jednego zawodnika. Drużyna „czarnych koni” mądrze się broniąc nie dała sobie wbić bramki i na przerwę drużyny schodziły z bezbramkowym remisem. Przerwę wykorzystali lepiej zawodnicy The Black Horses wychodząc na prowadzenie za sprawą Jarosława Jareckiego. Drużyna Net - Line rzuciła się do odrabiania strat, ale tego dnia bramkarz „czarnych koni” Daniel Pałyga miał swój dzień i w dużej mierze dzięki jego interwencją drużyna „czarnych koni” mogła wyprowadzać szybkie kontry, po których dwie bramki zdobył Artur Skrodzki nie dając szans bramkarzowi drużyny przeciwnej. Wielki finał dla „czarnych koni”.
Po zakończeniu meczu finałowego odbyło się uroczyste wręczenie nagród którego dokonali Sekretarz Trzebiatowa pan Andrzej Kuliberda oraz prezes Zakładu Gminnego „ Mrzeżyno” Jacek Pawlik i prezes TKS „Rega” Trzebiatów Jerzy Baranowski.
W głosowaniu na najlepszych zawodników kapitanowie i kierownicy drużyn dokonali wyboru:
Najlepszym Najmłodszym Zawodnikiem okazał się Szymon Kurczak (Burco FC)
Najlepszym Najstarszym Zawodnikiem został Krzysztof Guster (Net Line Futsal Team)
Najlepszym Bramkarzem wybrano Michała Strączka (III Rota OSP).
Najlepszym Zawodnikiem II edycji został wybrany Jarosław Jarecki (The Black Horses), a tytuł Króla Strzelców w tym roku trafił do Michała Bogusza (The Black Horses), który bramkarzy drużyn przeciwnych pokonywał w sumie 36 razy.
Warto wspomnieć o atrakcyjnych nagrodach jakie przygotowano na II edycję MALF.
Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz bony na sprzęt sportowy o wartości 150 zł.
Zwycięzcy II Edycji otrzymali piękny Puchar, komplet koszulek, pamiątkowe medale oraz weekendowy pobyt dla całej drużyny w Mrzeżynie o wartości 4000 zł. Pozostałe drużyny również otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.
Organizatorzy podziękowali również tym, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czyli sędziom: Tomaszowi Bąkowi, Zygmuntowi Brodzie, Łukaszowi Stukowi oraz Grzegorzowi Kondziołka oraz skierowali ciepłe słowa podziękowania dla obsługi obiektu za wzorowe przygotowanie obiektu podczas wszystkich kolejek II Edycji MALF.

miejsce: Hala w Mrzeżynie

MUSZELKA GUTEK BUS TEAM - FC MRZEŻYNO(6:6) - IX miejsce 1: 3 SUS Mrzeżyno - Muzeum Trzęsacz - VII Miejsce ` 4: 2 Burco FC - SPNS Trzebiatów - V Miejsce 5: 2 III Rota OSP Mrzeżyno - Hotel HAVET - III Miejsce 17: 3 The Black Horses - Net - Line Futsal Team - FINAŁ 3: 0