Kolejny intesywny tydzień przygotwań Polonii
autor: PszczółekZa piłkarzami Polonii Płoty drugi tydzień w przygotowań do zbliżającego się sezonu 2012/13. We wtorek (24.07) Polonia w swoim drugim test -meczu podejmowała beniaminka V ligi koszalińskiej Olimpa Gościno, w którym grają między innymi byli III -ligowcy S. Ruszczak i J. Chołys. Mecz zakończył się wysoką wygraną Polonii 7-1, a łupem bramkowym podzielili się Skuratowski x 3, Zajfert x 2 oraz Nowak i Rynalski. Goście sprawiali dobre wrażenie w grze ofensywnej, ale ich gra obronna pozostawiała wiele do życzenia. Na czwartkowy trening Poloniści wybrali się nad jezioro Popiel i biegali po lesie otaczającym ten akwen oraz rozegrali mecz w siatkówkę, a na zakończenie odbyli kąpiel w ciepłej wodzie jeziora.

Dzisiaj (27.07) natomiast rozegrali kolejny sparing z czwartoligowym Sarmatą Dobra. Obydwa zespoły, jak to często bywa w sparingach, zagrały bez kilku podstawowych zawodników. W pierwszych minutach lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy lepiej operowali piłką w środkowej strefie boiska. Poloniści często ograniczali się do obrony i wybijania piłki na oślep. Około 20 minuty gospodarze przeprowadzili składną akcję lewą stroną i po asyście Skuratowskiego bramkę na 1-0 dla Polonii zdobył Łukasz Góralski.
Goście szczególnie za sprawą Padzińskiego zagrażali bramce Rozentalskiego, ale dobrze w obronie spisywali się Ratajczyk i Feledyn. Właśnie Ratajczyk rozgrywający bardzo dobre spotkanie powinien zdobyć drugą bramkę dla Polonii po rajdzie przez pół boiska wyszedł na tzw. setkę, ale przelobował bramkarza... i bramkę gości.

W drugiej połowie zawodnicy Sarmaty opadli z sił i  Poloniści stworzyli wiele sytuacji stuprocentowych pod bramką Buczmy, z czego 4 zakończyły się zdobyciem bramek. Bramki na 2 i 3 -0 zdobył Rynalski po asystach Skuratowskiego i Nabrzewskiego. Czwartą bramkę dla Polonii strzelił Marcin Stopa sprytnym, technicznym uderzeniem w krótki róg bramkarza. Piąta bramka padła po pięknym, plasowanym uderzeniu Wypijewskiego w górny róg bramki Buczmy, po asyście Skuratowskiego. Goście odpowiedzieli dwoma trafieniami po kontratakach za sprawą Bonifrowskiego i grającego trenera Sarmaty- Damiana Padzińskiego. Także mecz ten zakończył się wysokim zwycięstwem Polonii 5-2.