LWJ starszych: Stalowcy uciekają czołówce
W rozegranym w niedzielę spotkaniu 21. kolejki LWJ starszych Stal Szczecin pewnie pokonała na własnym obiekcie Flotę Świnoujście 5:0 (2:0). Bramki dla zespołu z Bandurskiego zdobyli: Daniel Maćkiewicz, Kamil Jarząbek, Mateusz Jakubiak (dwie), a także Bartosz Niparko.

Już od pierwszego gwizdka sędziego było wiadome, że będzie to spotkanie jednostronne. Gospodarze po kilku minutach wyszli na prowadzenie po strzale z bliskiej odległości Daniela Maćkiewicza. Stalowcy jeszcze wielokrotnie przeprowadzali groźne ataki na bramkę Floty, jednak do zakończenia akcji brakowało ostatniego podania lub "zimnej krwi" napastników. Kilkakrotnie przed utratą bramki gości uchronił golkiper. Jednak jeszcze przed przerwą musiał on wyciągać piłkę z siatki po raz drugi. Tym razem egzekutorem okazał się Kamil Jarząbek.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, a Stal dołożyła jeszcze trzy trafienia, w tym jedno przepięknej urody w wykonaniu Bartosza Niparko. Piłka po uderzeniu z narożnika pola karnego poszybowała nad bezradnym bramkarzem i wpadła w samo "okienko" bramki. Gości ze Świnoujścia stać było na nieliczne kontrataki, które albo kończyły się w strefie środkowej, albo też niebezpieczeństwo zażegnywał szczególnie niezatrudniany dzisiaj bramkarz Stali - Michał Owsianowski.

Stalowcy zasłużenie i wysoko pokonali Flotę Świnoujście aż 5:0 i dzięki tej wygranej "odskoczyli" Bałtykowi Koszalin na pięć oczek. Za tydzień młodych piłkarzy z Bandurskiego czeka trudne spotkanie w Choszcznie z miejscowym Piastem.

relacjďż˝ dodaďż˝: Ovsian

Liga Wojewódzka Juniorów Starszych (2006/2007)