Pewne 3 punkty Wielima (juniorzy starsi)
W sobotę drużyna Wielima gościła na własnym obiekcie Zaki ‘94 Kołobrzeg. Było to spotkanie w ramach 22 kolejki LWJ - Starszych. Choć mecz był rozgrywany na nie zbyt dobrym boisku to przebiegał bez większych trudności.

Mecz rozpoczął się o godzinie 11:00. Przed rozpoczęciem pojedynku zespół gospodarzy sprawdził karty zawodnicze przyjezdnym. Patrząc na wcześniejsze partie Żaków można powiedzieć ze grali dziś o wszystko, ponieważ w ostatnich 4 meczach zgromadzili zaledwie 1 punkt, toteż chcieli wywieść ze Szczecinka komplet punktów.

Obie drużyny od początku żwawo poruszały się po boisku. Pierwsza bramka dla gospodarzy wpadła już w 12 minucie z rzutu rożnego po strąceniu piłki głową Łukasza Moroza. Wielim nieustannie atakował na bramkę gości i to przyniosło efekt. W 30 minucie wpadła bramka samobójcza, która wniosła trochę spokoju w poczynania gospodarzy. W 39 minucie Żaki zdobyły kontaktową bramkę z rzutu karnego po tym jak zawodnik Wielimu niefortunnie dotknął piłkę ręką. Żaki poczuły, że jeszcze przed przerwą mogą doprowadzić do remisu, jednak tuż przed przerwą wszelkie wątpliwości rozwiał Paweł Jakiemiec podwyższając na 3:1. Do przerwy, więc wynik 3:1.

Druga połowa była jeszcze bardziej ciekawsza za sprawą gry Wielimu i bramek. W 55 minucie po ładnej akcji całego zespołu bramkę ponownie zdobył Łukasz Moroz i było 4:1. Nie zapowiadało się, żeby zawodnicy zaprzestali ataków na bramkę i w 67 minucie swoje trzecie już trafienie dołożył Łukasz Moroz. Piłkarze znad Bałtyku nie kwapili się do tworzenia akcji ofensywnych i tylko czasami znajdowali sposób na przejście przez drugą linię gospodarzy. W 75 oraz w 77 minucie swoje dwie kolejne bramki ustrzelił Paweł Jakimiec. Dalsza część widowiska była już mniej interesująca. Zaczęła się „kopanina” i w zawodników Wielimu wdarło się rozluźnienie. To spowodowało kilka groźniejszych akcji Żaków, którzy jednak nie potrafili już w sobotnim meczu rozmontować defensywy rywali. Prawdziwym katem Żaków okazał się Łukasz Moroz, który jeszcze w końcówce trafił do siatki przeciwników ustalając tym samym wynik pojedynku na 8:1.

Skład Wielima: Gruszka, Błanek, Gołębski, Beruda Siudak, Gogół, Spryszyński, Moroz, Urbaniak (Szczęśniak), Kubański (Dadasiewicz), Jakimiec

relacjďż˝ dodaďż˝: Lime89

Liga Wojewódzka Juniorów Starszych (2006/2007)