Wielim Szczecinek-Energetyk Gryfino 3:1
W niedzielne słoneczne przedpołudnie naprzeciw siebie stanęły jedenastki juniorów starszych Energetyka GryfinoWielimia Szczecinek. Mocno przygrzewające słońce sprzyjało jedynie widzom zgromadzonym na meczu,ponieważ na zawodników pogoda taka nie ma dobrego wpływu. Przed meczem gospodarze z dorobkiem 50 pkt. zajmowali czwarte miejsce zaś przyjezdni plasowali się na miejscu trzynastym z liczbą dwudziestu jeden oczek na koncie. Jednak mecz pokazał że poziom poszczególnych drużyn tej ligi staje się coraz bardziej wyrównany. Pierwsza połowa to przewaga drużyny przyjezdnych! Ich akcje były bardziej składne i klarowne. Brakowało jednak skuteczności. W jednej z akcji zawodnik gości znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i z 12 metrów uderzył prosto w niego.

Obie drużyny oddały również kilka strzałów z dystansu, jednak nie znalazły one drogi do siatki. Gdy 10 minut przed końcem pierwszej połowy kolejna z akcji Wielimia zakończyła się niepowodzeniem, gospodarze przeprowadzili szybką kontrę. Dośrodkowanie z prawego skrzydła zakończyło się samobójczym trafieniem obrońcy gości. W tej części gry obraz nie uległ już zmianie i kończy się ona wynikiem 1:0. Początek drugiej połowy to znów przewaga przyjezdnych.

Udokumentować udaje się ją po 10 minutach kiedy ładną bramkę z rzutu wolnego zdobywa piłkarz Wielimia. Chwile później przyjezdni mogą zdobyć drugą bramkę jednak ich napastnik w sytuacji sam na sam lobuje zarówno bramkarza jak i bramkę. Od tej pory z piłkarzy gości z każdą minutą uchodzi powietrze! Gospodarze po prostu nie mogli zmarnować takiej szansy,szybko strzelają swoją drugą bramkę i spokojnie kontrolują przebieg gry. Kilkanaście minut później pada trzecia bramka dla Energetyka,która całkowicie podcina skrzydła przyjezdnym. W międzyczasie odnotować można jeszcze szereg stuprocentowych niewykorzystanych sytuacji gospodarzy! Przyczyniła się do tego słaba skuteczność napastników Energetyka jak i bardzo dobra postawa bramkarza gości! Mecz kończy się wynikiem 3:1.

Na podkreślenie zasługuje niewątpliwie bardzo dobra i zadbana płyta boiska w Gryfinie. Wyróżnia się ona zdecydowanie na tle boisk innych drużyn tej ligi! A więc nic jak tylko pogratulować włodarzom klubu.

relacjďż˝ dodaďż˝: 19W47

Liga Wojewódzka Juniorów Starszych (2006/2007)