Chemik wygrywa pierwszy sparing
autor: Krzysztof CichomskiW pierwszym sparingu lata Chemik Police wygrał 4:2 (4:2) z Hutnikiem Szczecin. Klasyczny hattrick padł łupem Przemka Ciołka, zaś czwartą bramkę dołożył Filip Kosakowski. Dla Hutnika trafiali Marcin Rajmer oraz Marcin Gniotek.

W środowym spotkaniu Chemika z Hutnikiem Przemek Ciołek zdobył trzy gole, ostatni padł z rzutu karnego
Hutnik: Testowany bramkarz - Swędra, Kozłowski, Grzywacz, Świech, Mendyk, Juszczyk, Marcyniuk, Rajmer, Szumiato, Gniotek
Zagrali też: Cichosz, Tondrik, Firmanty

Chemik (1 połowa): Strzelec (30’ Kopociński) - Janicki, Kurant, Jakubiak, Lisowicz, Sowała, Bieniek, Fadecki, Jóźwiak, Kosakowski, Ciołek

Chemik (2 połowa): Kopociński (60’ Borowik) - Szczupaczyński, Domin, Włodarczyk, Sasin, Krawiec, Bieniek, Sowała, Guźniczak, Cierech, Filipowicz
Zagrali też: Blasius i Czapiewski

0:1 - 4 minuta - Przemysław Ciołek
1:1 - 14 minuta - Marcin Gniotek
1:2 - 17 minuta - Przemysław Ciołek
2:2 - 20 minuta - Marcin Rajmer
2:3 - 24 minuta - Filip Kosakowski
2:4 - 45 minuta - Przemysław Ciołek (karny)

W środowym spotkaniu Chemik błyskawicznie wyszedł na prowadzenie. W 4 minucie Przemysław Ciołek wykonywał rzut wolny z 30 metrów z boku boiska i po silnym uderzeniu w dalszy słupek piłka wylądowała w bramce Hutników. Kilka minut później po głebokim dośrodkowaniu z prawej strony i błędnej interwencji Piotra Strzelca piłkę z kilku centymetrów do bramki skierował Marcin Gniotek. Chemik błyskawicznie odpowiedział bramką. tym razem w polu karnym znalazł się Ciołek i ponownie strzałem w długi róg pokonał testowanego bramkarza Hutnika.

W 20 minucie w pole karne z rzutu wolnego z prawej strony boiska dośrodkował Rafał Mendyk, zaś bramkarza strzałem głową wykorzystał wychowanek Chemika Marcin Rajmer. Po bramce dla Hutnika padły jeszcze dwie bramki. Najpierw w polu karnym odnalazł się Filip Kosakowski, który po przyjęciu piłki i obrocie zdobył trzecią bramkę. Zaś tuż przed przerwą Grzegorz Świech powalił w polu karnym Kosakowskiego, zaś rzut karny na bramkę zamienił Ciołek.

W drugiej połowie nie padła już żadna bramka.

Wśród testowanych zawodników znaleźli się Konrad Włodarczyk (Pogoń Szczecin), Patryk Kurant (Drawa Drawsko Pomorskie), Mateusz Kopociński (Świt Skolwin), Wojciech Guźniczak (Sarmata Dobra Nowogardzka) oraz Paweł Cierech (Tęcza Krosno Odrzańskie).