Emocje w derbach - Kłos II Jagów znów wygrywa
7 września o godz. 13:00 w Sarniku zostały rozegrane kolejne derby gminy Pełczyce, w których zmierzyły się drużyny Błękitnych Sarnik w roli gospodarzy oraz Kłos II Jagów. Emocji jak zwykle w spotkaniach obu drużyn nie zabrakło, a mecz zakończył się zwycięstwem rezerw Kłosa 5-4.
Pierwsza połowa to całkowita dominacja drużyny z Jagowa, najlepszy strzelec drużyny Kamil Dydyna w ciągu 15 minut zdobywa dwie bramki. Kilka minut później ładnym strzałem z narożnika pola karnego popisuje się Michał Pasternak, piłka odbija się od słupka i ląduje w bramce. Jagowianie przez większość tej części potyczki kontrowali grę, gospodarze natomiast odpowiedzieli kilkoma kontrami, jedna z nich zakończyła się bramką, w tej sytuacji nie najlepiej zachował się bramkarz gości, który nie zdołał złapać piłki i odbił ją wprost pod nogi zawodnika gospodarzy. Kilku minut później na własne życzenie boisko opuszcza Błażej Smoliński, w jego miejsce na placu gry pojawia się Konrad Kuleta. Przed przerwą do siatki trafia Patryk Ślesiński i ustala wynik pierwszej połowy.
Na wejście na boisko w drugiej połowie, z zupełnie nieznanych przyczyn odmawia stoper drużyny gości Patryk Wodyk, trener zmuszony jest zrobić kolejną zmianę, a w jego miejsce wchodzi Krzysztof Mazur. Druga połowa wyglądała znacznie gorzej, co było efektem zmiany nastrojów zawodników. W wyniku dyskusji z sędzią tego spotkania, który ewidentnie nie radził sobie w tym meczu, boisko w wyniku dwóch żółtych kartek opuścić muszą kapitan zespołu Michał Pasternak oraz Patryk Ślesiński. Od tego momentu Kłos grał w dziewiątkę i ograniczył się do obrony korzystnego wyniku. Kontrowersyjny rzut karny, błąd bramkarza przy rzucie wolnym, oraz gol z rzutu rożnego strzelony głową doprowadzają do remisu. Rezerwy rzucają się do ataku, jednak rozgrywanie przy braku dwóch zawodników sprawiało gościom wiele trudności. W końcowych minutach meczu na czystą pozycję wychodzi Jacek Nieruchaj, mija bramkarza i kieruje piłkę do pustej bramki. Kilka minut później wybrzmiewa ostatni gwizdek sędziego Mazura.
Poziom sędziowania zdaniem zawodników jak i wielu obserwatorów tego spotkania był żenujący, sędzia krzywdził obie drużyny i ewidentnie nie umiał poradzić sobie z temperamentami zawodników co tylko zaostrzyło grę dlatego mimo wszystko po tym meczu w szeregach rezerw pozostaje mały niesmak. Po tej kolejce Kłos II Jagów dalej lideruje w tabeli szczecińskiej B-klasy gr. 5 z kompletem punktów na koncie.

4:5 - Nieruchaj

Kłos II: Walaszczyk (45' Powązka) - Krzęć, Prus, Wodyk (45' Mazur K.), Smoliński (30' Kuleta) - Pasternak (C), Maćkowiak P. (60' Mazur P. ), Michalski, Nieruchaj - Dydyna, Ślesiński

Kartki - Kłos II: Pasternak (dwie żółte - czerwona) Ślesiński (dwie żółte - czerwona)

4:4 - Verone
Kłos II: Walaszczyk (Powązka) - Krzęć, Prus, Wodyk (Mazur K.), Smoliński (Kuleta) - Pasternak (C), Maćkowiak P. (Mazur P.), Michalski, Nieruchaj - Dydyna, Ślesiński

Kłos II: Pasternak (dwie żółte - czerwona) Ślesiński (dwie żółte - czerwona) sędzia: Mazur R.

Dane pomogli uzupełnić: kakol, zendaybell, 7Becks, rafik199117, 1990KKS - dziękujemy