Do Lubina po zwycięstwo
autor: paulinusPo trzytygodniowej przerwie na boiska powracają piłkarki Olimpii. Szczecinianki w najbliższą sobotę zmierzą się w spotkaniu wyjazdowym z aktualnym liderem tabeli Zagłębiem Lubin. Zespół z Grodu Gryfa podczas przerwy reprezentacyjnej rozegrał dwa spotkania. Pierwsze z nich miało charakter czysto sparingowy, olimpijki pokonały w Gorzowie miejscowy Stilon 4:2. Natomiast drugie spotkanie to półfinał Pucharu Polski ZZPN z Juvenią zakończony zwycięstwem szczecinianek 8:3.
Lubinianki w dotychczasowych spotkaniach odniosły dwa zwycięstwa w których zdobyły 11 bramek nie tracąc żadnej. W pierwszym spotkaniu rozegranym w Gdyni pokonały miejscowy Sztorm 5:0 a tydzień później na własnym obiekcie nie miały problemów z odniesieniem zwycięstwa nad Pragą Warszawa wygrywając 6:0. Poza spotkaniami ligowymi 'miedziowe' rozegrały również spotkanie w ramach Pucharu Polski. Podopieczne Piotra Błauciaka swojemu rywali Victorii Wałbrzych strzeliły 11 bramek nie tracąc żadnej. Zagłębie to zespół uznawany za głównego faworyta do awansu, w przerwie letniej do tego zespołu dołączyła Katarzyna Barlewicz znana z wystepów w Pogoni Women a także reprezentantka Chorwacji Katarina Kolar. Oprócz wymienionej dwójki nowymi twarzami w zespole z Lubina są: Karolina Bochra, Sabina Ratajczyk a także juniorki Ewelina Chodyga oraz Karolina Jędras.
W ubiegłym sezonie w spotkaniu rozegranym w Lubinie Olimpia doznała porażki 0:1 tracąc bramkę w 15 minucie z rzutu karnego. W spotkaniu rewanżowym rozegranym wiosną tego roku 'olimpijki' uległy 'miedziowym' 0:3.
Jak zapowiadają zawodniczki Olimpii w spotkaniu z Zagłębiem chcą sprawić niespodziankę i przywieść do grodu Gryfa trzy punkty. Trzymamy kciuki za nasze dziewczęta i czekamy na dobre wieści ze stadionu Górniczego w Lubinie.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/mksolimpia.szczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: SLPNkrzysiek