Pierwsze punkty Pogoni
autor: tasiaPogoń Połczyn-Zdrój wygrała pierwszy mecz w sezonie, pewnie pokonując Sławę Sławno 4:1 (2:1). Biało-niebiescy dzieki temu zwycięstwu odbili się od dna tabeli Koszalińskiej Ligi Okręgowej. Miejmy nadzieję, że to początek dobrej passy naszej drużyny.

Początek meczu nie zapowiadał, że zakończy się on tak zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy. Obie drużyny w pierszych 30 minutach nie potrafiły stworzyć dogodnej sytuacji strzeleckiej. Akcje kończyły się na niecelnych podaniach lub nieudanych dryblingach. Z minuty na minutę rosła przewaga gospodarzy. W 30 minucie po groźnej wrzutce w pole karne Paweł Świebodzki na raty pokonał bramkarza Sławy.
W 38 minucie wszystko zaczęło się od początku, ponieważ goście wyrównali stan meczu, po katastrofalnym błędzie w obronie 'Zdrojowców'. Na szczęście radość Sławy nie trwała długo. Minutę później Bartłomiej Urbański, po ładnej indywidualnej akcji, z prawej strony boiska, pewnym strzałem pokonał bramkarza ze Sławna. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Pogoni 2:1.

W drugiej połowie gospodarze nie oddali pola gościom i z minuty na minutę grali coraz pewniej, konstruując groźne akcje. Goście ze Sławna pozostawiali dużo miejsca na boisku gospodarzom, co zemściło się kolejnymi straconymi bramkami. Autorami goli w drugiej połowie dla Pogoni byli Igor Walczak w 62 minucie oraz Sławomir Woszczyński w 90 minucie meczu.

Pogoń rozegrała dobre spotkanie i zasłużenie wygrała pierwszy mecz w lidze.To bardzo dobry prognostyka przed ważnym meczem w Szczecinku z wiceliderem rozgrywek, który będzie miał miejsce 22 września.Dzięki zwycięstwu nad Sławą Sławno nasza drużyna awansowała na 14 miejsce w tabeli. Liderem rozgrywek jest Iskra Białogard. Więcej o lidze wkrótce w raporcie ligowym.

Noty (skala 1-10): M.Pedrycz - 6,5; J.Kułaga 6,5, P.Lisowski - 7, O.Pietrzela - 6,5, K.Wasiluk - 6,5; M.Gajewski - 6, R.Woszczyński 6, S.Woszczyński - 6,5, P.Świebodzki - 7,5, B.Urbański - 7,5; I Walczak - 7.

Gracz meczu: Bartłomiej Urbański

relacjďż˝ dodaďż˝: polczynzdroj24