Baszta poza pucharem KOZPN
Na rundzie wstępnej Pucharu Polski edycji KOZPN zmagania zakończyli piłkarze Baszty Sławno. Ulegli oni Wrzosowi Wrześnica 3:1, ale co najważniejsze zostawili po sobie bardzo pozytywne wrażenie i zgotowali widowisko które mogło się podobać publiczności.

Od początku inicjatywa w środku pola należała do miejscowych którzy to próbowali jak najszybciej strzelić bramkę. Niestety, ale już w około 20 minucie meczy pierwszy strzał na bramkę strzeżoną przez Darka Skoka oddaje po strzale głową z najbliższej odległości Komorowski i przyjezdni prowadza 0:1. Sławian tylko ta bramka rozsierdziła, co za skutkowało kolejnymi sytuacjami. W około 30 minucie z placu gry schodzi Robert Nowak a zastępuje go Piotr Malinowski, który wniósł sporo ożywienia w formację ofensywne Baszty. Zaraz za razem stwarzał on zagrożenie. W około 35 minucie Malinowski pada w polu karnym sędzia dyktuje 11 metr. Do piłki podchodzi sam poszkodowany jedna przestrzeliwuje. Do tego MKS miał jeszcze kilka naprawdę dobrych strzeleckich sytuacji w tej części spotkania tylko brakowało przysłowiowego postawienia kropki nad 'i'.
Druga połowa znowu zaczyna się od sytuacji miejscowych którzy to co chwila atakują bramkę strzeżoną przez Szewczyka. Niestety bez skutku. W 55 minucie spotkania Filip Kubicki wychodzi po nieporozumieniu pomocników sam na sam z bramkarze strzela, Darek Skok lekko ociera piłkę i z linii bramkowej próbuje ją jeszcze wybić Marciniak, co kończy się dla niego bliskim kontaktem z metalowym mocowaniem siatki przez co musi zejść z boiska i udać się do szpitala. W jego miejsce wchodzi Marchewka. W około 65 minucie bramkę na 1:2 strzela Malinowski po szybkiej kontrze Sławian. Niestety radość nie trwa długo. Już w kolejnej akcji przyjezdni za sprawą Bodak ustalili wynik spotkania na 1:3. Warto wspomnieć, że Sławianie mieli od groma sytuacji których po prostu nie umieli wykorzystać. Wynik końcowy 1:3 sprawił, że Miejscowi odpadli z dalszej rywalizacji. Natomiast Wrzos w następnej rundzie spotka się w Darpolem Barzowice.

1:3 - M. Bodak
Baszta Sławno: D. Skok - M. Marciniak, J. Krakowski, J. Seta, S. Grzelewski - M. Miller, R. Nowak, K. Lachowicz, M. Zejglic - K. Kucharski, T. Nowakna zmiany wchodzili: P. Malinowski, Ł. Marchewka, K. Bednarek, T. Pitus. W rezerwie pozostał O. Szczepanowski

Wrzos Wrześnica: Adam Szewczyk - Piotr Łanik, Marcin Bodak, Kacper Śledź, Sylwester i Szczepan Bania, Krzysztof Komorowski, Szymon Woźniak, Dariusz Pikuła, Konrad Karandyszowski, Filip Kubicki

żółta karta: Seta (Baszta)
Czerwona kartka: Seta - za dwie żółte (Baszta)

Dane pomogli uzupełnić: 19copACABana46, michal88sla - dziękujemy