Dobra passa Chemika podtrzymana
autor: C80W rozegranym w sobotę spotkaniu Chemik Police pokonał 1:0 (0:0) na własnym boisku występujący w Lidze Okręgowej Szczecińskiej Świt Skolwin. Jedyną bramkę w drugiej połowie zdobył Krzysztof Filipowicz.
Chemik (1 poł.): Strzelec - Kurant, Jakubiak, Domin, Bieniek, Sowała, Jóźwiak Cierech, Guźniczak, Fadecki, Ciołek

Chemik (2 poł.): Kopociński - Włodarczyk, Szczupaczyński, Janicki, testowany, Sasin, Czapiewski, Blasius, Sowała (65’ Kupiński), Krawiec, Filipowicz

Świt: Testowany - Kolec, Skweres, Brzeziński, testowany, Janczak, Danikiewicz, Celmer, Kufel, Stosio, Adamczyk
Grali także: Barczyński, Białecki, Jankowiak, Krasowmski, Gejdyk

1:0 - 72 minuta - Krzysztof Filipowicz

Chemik od początku spotkania groźnie atakował i już na początku testowany bramkarz Świtu wślizgiem na 16 metrze zatrzymał szarżującego Wojciech Guźniczaka. Chwilę później po centrze Wojtka Fadeckiego sprzed bramki uderzał Przemek Ciołek, jednak i tym razem nieźle spisał się golkiper, który z trudem sparował strzał do boku. Kilkanaście minut później po podobnej centrze Ciołek w trudnej sytuacji nie trafił w bramkę.

W drugiej połowie Chemik stwarzał sobie jeszcze więcej okazji na bramkę i choć naszej bramce zagrozili Kamil Adamczyk (przestrzelił) i Michał Białecki (strzał do rąk bramkarza) to w 72 minucie piłka wpadła do tej właściwej bramki. Bartosz Sasin górnym podaniem obsłużył Krzysztofa Filipowicza. Młody napastnik Chemika ładnie przyjął piłkę, zwodem zmylił dwóch obrońców i strzałem po ziemi po rękach golkipera skierował piłkę między słupki. Dziesięć minut przed końcem spotkania Filipowicz naciskał na bramkarza i ostatecznie na linii pola karnego zablokował wykop. Piłka trafiła na lewą stronę boiska do Emila Kupińskiego, który od razu uderzył w kierunku pustej bramki. Niestety stał za daleko i piłkę z linii bramkowej ofiarnym wślizgiem wybił asekurujący bramkarza Tomasz Skweres. Tuż przed końcem spotkania Filipowicz zagrał w pole karne do Emila Kupińskiego, a ten sam na sam z bramkarzem trafił w słupek.

Trener Chemika, Mariusz Szmit kolejne sparingi zaplanował na środę i sobotę. W środę o godzinie 18.00 na stadionie przy ul. Siedleckiej Chemik podejmie Vinetę Wolin, zaś w sobotę o godzinie 11.00 w Trzebieży zmierzy się z Błękitnymi Stargard.