Dwie porażki Chemika z Pogonią
autor: C80Niestety oba dzisiejsze spotykania juniorów Chemika PolicePogonią Szczecin w Ligach Wojewódzkich zakończył się porażkami. Juniorzy starsi po bramce Daniela Jałoszyńskiego przegrali 0:1 (0:0), zaś juniorzy młodsi po bramkach Michała Stańczyka, Krystiana Pedy oraz Grzegorza Jarasewicza ulegli Portowcom 0:3 (0:0).
Juniorzy starsi: KP Chemik Police - Pogoń Szczecin 0:1 (0:0)

JS KP Chemik: Ubycha (46’ Owczarzak) - Szczupaczyński (64’ Ociepa), Piotrowski, Mruk, Karabin (64’ Kropidłowski), Wiejkuć, Trepkowski (46’ Górski), Blasius, Sasin (46’ Karpiński), Filipowicz (73’ Jóźwiak), Świderski (46’ Gołębiowski)

JS Pogoń: Wasilewski - Głowacki, Adamczak, Zwierko, Żyliński, Michalczuk (64’ Fryś), Zwoliński (46’ Obst), Bartoszewicz, Pożyczka (46’ Giecołd), Miziński (46’ Jałoszyński), Bisewski (46’ Walków)

0:1 - 73 minuta - Daniel Jałoszyński

Pierwszym zawodnikiem, który usiłował otworzyć wynik meczu był Daniel Michalczuk. Uderzona po ziemi z prawej strony piłka wylądowała jednak w rękach Łukasza Ubychy. Kilkanaście minut później po rzucie wolnym z 18 metrów egzekwowanym przez Artura Blasiusa bramkarz Pogoni wypluwał piłkę przed siebie. Natychmiast doskakuje do niej Bartosz Sasin, trafia jednak w bramkarza. W 25 minucie umiejętności bramkarza zza pola karnego przetestował Krzysztof Filipowicz. Tym razem Patryk Wasilewski znakomitą paradą sparował piłkę na róg. Kilka chwil później Filipowicz ponownie uderzał z dystansu i ponownie Wasilewski zdołał obronić strzał. Najlepszą okazję Pogoń zmarnowała w 37 minucie gdy po dośrodkowaniu z bocznego sektora Daniel Michalczyk mając przed sobą bramkę mocno przestrzelił.

Dziesięć minut po przerwie prawą stroną popędził Robert Obsty, który na wysokości pola karnego zagrał piłkę wzdłuż 9-10 metra do Daniela Jałoszyńskiego. Nabiegający Jałoszyński w znakomitej sytuacji strzelił nad bramką. Później to Chemik stanął przed szansą na objęcie prowadzenia. Najpierw po podaniu Filipowicza z prawej strony pola karnego bramkarz Pogoni w wielkim trudem obronił strzał Przemysława Górskiego z 11 metrów. Sekundy później Górski w zamieszaniu przed bramką podał do Blasiusa, a ten z linii pola karnego uderzył minimalnie obok słupka. Bramkarz tylko odprowadził wzrokiem piłkę. Niestety w 73 minucie Daniel Jałoszyński otrzymał piłkę z lewej strony pola karnego i po strzale w długi róg Portowcy objęli prowadzenie. Chemik bliski wyrównania był dopiero w doliczonym czasie gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wasilewski złapał piłkę i wypuścił ją prosto pod nogi Adama Wiejkucia. Niestety strzał zawodnika z Polic został zablokowany przez asekurującego bramkarza obrońcę.

Juniorzy młodsi: KP Chemik Police - Pogoń Szczecin 0:3 (0:0)

JM KP Chemik: Woreta (71’ Kodzis) - Klimkowicz, Szałek, Ziarniewicz, Chmielewski (62’ Terlikowski), Karabin (64’ Nowak), Kruczkowski (58’ Kowalczyk), Borucki (64’ Morszczyzna), Szczerba (64’ Zieliński), Kupiński, Gołębiowski (41’ Olszewski)

JM Pogoń: Brzozowski (78’ Silewicz) - Kuzko, Stańczyk (62’ Wąsowicz), Adamczuk, Prokopiak (75’ Dobrowolski), Klakla, Król (64’ Żelazowski), Baszak, Jarasewicz, Fryś, Peda (78’ Bisewski)
Zagrał także Radosław Misztal

0:1 - 53 minuta - Michał Stańczyk
0:2 - 54 minuta - Krystian Peda
0:3 - 77 minuta - Grzegorz Jarasewicz

W spotkaniu juniorów młodszych początkowo trwała wymiana ciosów. Na słaby strzał Dawida Frysia, który wylądował w rękach Daniela Worety próbował odpowiedzieć Bartosz Gołębiowski. Niestety bramkarz Pogoni zdołał obronić na raty strzał z lewej strony pola karnego. Później dwukrotnie słabo strzelał Krystian Peda, zaś Gołębiowski zza pola karnego trafił w słupek. W ostatniej akcji pierwszej połowy Woreta zatrzymał w polu karnym strzał Frysia.

Niestety niecały kwadrans po wznowieniu gry Pogoń wyprowadziła dwa szybkie ciosy, po których Chemik już nie wstał. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciecha Baszaka z bliska piłkę do bramki głową zapakował Michał Stańczyk. Dokładnie 34 sekundy później Radosław Misztal trafił w słupek, piłkę przejął Krystian Peda i skierował ją do pustej bramki. W 69 minucie bliski zdobycia trzeciej bramki był Peda, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego szczupakiem trafił w poprzeczkę. Trzy minuty przed końcem spotkania z prawej strony pola karnego piłkę otrzymał Grzegorz Jarasewicz i płaskim strzałem pod pachą bramkarza ustalił wynik spotkania.

relacjďż˝ dodaďż˝: C80

LWJ Starsi (2012/2013)
Chemik Police JS Pogoń Szczecin
0 1
26-08-2012 13:00
0:1 - 73' - Jałoszyński Daniel dodaj video
Chemik: Ubycha Łukasz (46' Owczarzak Marcin) – Szczupaczyński Błażej (60' Ociepa Michał), Piotrowski Remigiusz, Mruk Jacek, Karabin Kacper (60' Kropidłowski Krzysztof) – Trepkowski Sylwester (46' Górski Przemysław), Wiejkuć Adam, Blasius Artur, Sasin Bartosz (46' Karpiński Jakub) – Świderski Patryk (46' Gołębiowski Bartosz), Filipowicz Krzysztof (70' Jóźwiak Robert)

Pogoń: Wasilewski Patryk – Głowacki Łukasz, Adamczak Michał, Zwierko Michał, Żyliński Filip, Michalczuk Daniel (60’ Fryś Dawid), Zwoliński Robert (46’ Obst Robert), Bartoszewicz Konrad, Pożyczka Jakub (46’ Giecołd Wojciech), Miziński Maciej (46’ Jałoszyński Daniel), Bisewski Sebastian (46’ Walków Kamil)

Żółta kartka: Blasius (Chemik). sędzia: Beczko Mariusz – Modrzejewski Jakub, Dykiert Piotr

Dane pomogli uzupełnić: baaru, Reminho16, kevin - dziękujemy