Derby Gminy Goleniów dla OKS
Juniorzy OKS Euroinsbud Goleniów pomyślnie zakończyli rundę jesienną wygrywając w zaległym meczu z Promieniem Mosty 7:2. Ozdobą meczu była bramka Pawła Nowakowskiego, zdobyta z 30 metrów prosto w okienko bramki rywala.
Przy znakomitej pogodzie przyszło zmierzyć się juniorom OKS-u z rywalem zza miedzy - drużyną Promienia Mosty. Od pierwszych minut gry goleniowianie byli stroną przeważającą, jednak nic nie wskazywało na to, że w 4 minucie stracą gola. Po przypadkowym odbiciu się piłki od obrońcy, futbolówka ląduje w bramce bronionej przez Bowsze. Lekko zagubieni tym przebiegiem sytuacji zawodnicy OKS zaczęli mozolnie konstruować akcje podbramkowe. Bramka wyrównująca stan meczu padła w 12 minucie za sprawą trafienia Grędy. Ten zawodnik w pierwszej połowie miał jeszcze dwie znakomite okazje, mimo to w obydwu się pomylił.
Po zmianie stron goleniowscy juniorzy zaczął strzelać bramki. W 49 minucie gry najładniejszego gola meczu zdobywa Nowakowski, który z blisko 30 metrów pokonał bramkarza przeciwników. W 55 minucie na listę strzelców wpisuje się Borucki, który z łatwością minął 3 obrońców z Mostów i także pokonał golkipera Promienia. Nie mijają kolejne dwie minuty, a kolejnego gola zdobywa Gręda. Tym razem po wykonanym rzucie rożnym, najwyżej wyskakuje ten zawodnik i umieszcza piłkę w rogu bramki. Przy stanie gry 4:1 w poczynaniach graczy OKS wkrada się rozluźnienie i po błędzie defensywy stracili bramkę. Chwilę później ładnym strzałem w długi róg popisał się Zawadzki, który trafia prosto w słupek, a piłka wraca w pole gry. Jednak ten sam zawodnik w 63 minucie gry strzela i to celnie, nie dając żadnych szans bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po niespełna kolejnych 10 minutach meczu swoje drugie trafienie odnotowuje Borucki, który sprytnym zwodem w prawą stronę znajduje się w polu karnym Promienia i uderza nie do obrony.

W końcówce meczu gola zdobywa jeszcze Roszyk. Trafieniem udowodnił, ze znakomicie się czuje na skrzydle pomocy i wykończenie akcji nie jest mu obce. Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem graczy OKS, którzy udowodnili wyższość w tabeli ligowej nad rywalem z Mostów. Derby na poziomie juniorskim były spotkaniem zaciętym, a obydwie drużyny postawiły sobie za zadanie strzelić jak najwięcej goli, grając otwartą piłkę. Lepiej udało się to zawodnikom Euroinsbudu Goleniów.

To spotkanie zakończyło zmagania ligowe na poziomie II klasy juniorów tej grupy. Kolejne dopiero na wiosnę...
ďż˝rďż˝dďż˝o: oksgoleniow.futbolowo.pl/własne

relacjďż˝ dodaďż˝: spencer84

II klasa gr.2 juniorów Szczecin (2012/2013)