Remis z Red Devils
autor:  mirekpogon04W niedzielnym meczu kontrolnym 'zero-czwórka' zremisowała z ekstraklasowymi Red Devils. Ozdobą spotkania była przepiękna bramka Ricardinho. Diabły' przyjechały do Szczecina w niemal najsilniejszym składzie. Chojniczanie latem dokonali poważnych wzmocnień i w nowym sezonie Futsal Ekstraklasy będą chcieli powalczyć o czołowe lokaty. W drużynie gospodarzy znów zabrakło kilku ważnych postaci. Na Akademickich Mistrzostwach Świata przebywają Artur Jurczak, Michał Kubik i Maciej Wołoszyn, a z drobnymi urazami zmagają się Łukasz Tubacki oraz Łukasz Żebrowski.
Trener Gerard Juszczak umówił się ze szkoleniowcem gości na dwie połowy po 25 minut i zawodnicy ruszyli do boju. Prowadzenie dla Red Devils uzyskał Łukasz Sobański w 7. minucie meczu. Chwilę przed zakończeniem pierwszej części gry bliski wyrównania był Ricardinho, po strzale którego piłka uderzyła w poprzeczkę.
Po zmianie stron gra nadal była wyrównana. W 34. minucie Tomasz Kriezel trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Dominika Kubraka, a minutę później za sprawą Ricardinho było 1:1. Piłkę z lewego skrzydła przed pole karne dorzucił Maksim Moskaliuk, a Brazylijczyk pięknym wolejem nie dał szans Jackowi Burglinowi. Wynik meczu nie uległ już zmianie i grająca głównie młodzieżą 'zero-czwórka' pozostała niepokonana w letnich sparingach.
ďż˝rďż˝dďż˝o: pogon04.szczecin.pl/Mateusz Brzeźniak