Wilki Morskie wygrywają w pierwszym sparingu
autor: irazW pierwszym oficjalnym spotkaniu towarzyskim Wilki Morskie zwyciężyły w spotkaniu z innym drugoligowcem występującym w tej samej grupie - Wybrzeżem Korsarz Gdańsk 91:86 ( 21:23;23:31; 24:13; 23:19 ). Mecz rozgrywany był w Dąbrówce Tczewskiej. W zespole nie wystąpili jeszcze Marcin Stokłosa oraz Konrad Koziorowicz, którzy przechodzą rehabilitację po kontuzjach odniesionych w zeszłym sezonie.

Pierwsza piątka szczecińskiego zespołu wyglądała następująco: na środku Piotr Wojdyr, skrzydłowi Paweł Kowalczuk oraz Radosław Bojko, obrońcy Piotr Knowa oraz Karol Nowacki na rozegraniu.
Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy zaskoczyli nasz zespół bardzo mocnym pressingiem oraz wysoką skutecznością rzutów z dystansu. Bardzo słabo nasi zawodnicy wypadli pod koniec II kwarty, w której pozwolili przeciwnikom na zdobycie 12 punktów z rzędu, przez co na przerwę nasz zespół schodził z  10 punktową stratą do przeciwnika.

W II połowie szczecińscy zawodnicy zagrali o dużo lepiej w obronie co przełożyło się na powolne niwelowanie strat. Gospodarze utrzymywali wynik tylko dzięki 3 punktowym rzutom Jakuba Załuckiego oraz Mateusza Nitsche, którzy łącznie oddali 12 celnych „trójek”
Jednak końcówka spotkania należała już do naszych zawodników a dwa celne rzuty z dystansu Karola Nowackiego w ostatniej minucie spotkania nie pozwoliły już Korsarzowi na zagrożenie naszemu zespołowi.
Na wyróżnienie w ekipie z województwa zachodniopomorskiego zasłużyli przede wszystkim rezerwowi - Maciej Adamkiewicz, Patryk Uleryk oraz Maciej Adamkiewicz, którzy wchodząc z ławki zdobyli łącznie 42 punkty walnie przyczyniając się do zwycięstwa.

W miniony wtorek 21 sierpnia Wilki rozegrały nieoficjalny sparing ( 1 sędzia, brak protokołu, 5 kwart ) z innym drugoligowcem z Trójmiasta - GTK Gdynia, w którym padł wynik 115:89.

Wybrzeże Korsarz Gdańsk - King Wilki Morskie 86:91 ( 23:21; 31:23; 13:24; 19:23 )
King Wilki Morskie: Bojko 10 ( 1x3 ), Kowalczuk 9 ( 1x3 ), Wojdyr 9, Nowacki 6 ( 1x3), Knowa 0, Stopierzyński 20, Adamkiewicz 14, Uleryk, 12, Hamdaoui 5 ( 1x3 ), Milczyński 4, Kujawski 2, Wiercioch 0, Dobriański 0,

Następny sparing nasz zespół rozegra już po powrocie ze zgrupowania w Ryjewie 27 sierpnia ( poniedziałek ) a rywalem będzie Spójnia Stargard Szczeciński. Spotkanie rozegrane zostanie w Stargardzie Szczecińskim o godz. 1730.
�r�d�o: stk.szczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: Boskienrike