Zbyt silny Zawisza
autor: Krzysztof Cichomski - C80W sobotnie popołudnie w hali przy ulicy Siedleckiej siatkarki SMS Police podejmowały zespół Zawiszy Sulechów w pierwszym spotkaniu sezonu. Zawisza był zdecydowanym faworytem i wygrał 3:0.
Ciekawostka spotkania: - Tu jest więcej ludzi niż na Chemiku - powiedział jeden z piłkarzy Chemika Police po zakończonym siatkarskim spotkaniu.
Sobotnie spotkanie pomiędzy SMSem, a Zawiszą był jednym z niewielu, jeśli nie jedynym, na którym zjawiło się ponad 130 kibiców. Dodajmy jeszcze do tego maskotki - dinozaury i konkursy w przerwie między setami i mamy świetną atmosferę, która na pewno udzieliła się polickim zawodniczkom, mimo, że spotkanie z Zawiszą przegrały.
Przed rozpoczęciem spotkania zawodniczki obu drużyn zostały obdarowane upominkami Zespołu Szkół w Policach, szkoły przy której funkcjonuje SMS Police.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Przy stanie 7:7 na prowadzenie zaczęły wychodzić przyjezdne, które dobrymi atakami i dobrze funkcjonującym blokiem nie dawały szans policzankom. Od stanu 8:12 Zawisza pokazał, że drugie miejsce w zeszłym sezonie to nie przypadek. Sulechowianki pozwoliły SMSkom na zdobycie tylko sześciu punktów i set ten zakończył się wygraną Zawiszy do 14.

Druga partia mogła się podobać. Zawodniczki Jerzego Taczały wielokrotnie wychodziły na prowadzenie. Dobrą grą wykazały się szczególnie Manuela Jakubiak i Marta Ziółkowska. Dobrze funkcjonował także blok polickiej drużyny. Jednak z biegiem czasu Zawisza wrócił do swojej formy i zaczął wychodzić na prowadzenie, którego do końca partii już nie oddał i wygrał drugiego seta 25:16.

Trzecia odsłona spotkania to zupełna dominacja Zawiszy. Zawodniczki Marka Mierzwińskiego bez problemu wygrały tę partię, pozwalając przeciwniczkom na zdobycie sześciu punktów.

SMS Police - Zawisza Sulechów 0:3 (14:25, 16:25, 6:25)

SMS Police: Bartkiewicz, Ziółkowska Bladoszewska (K), Kaczmarek, Słowikowska, Jakóbiak, Elko (l) oraz Pyzdrowska, Meresińska, Madej, Browarczyk, Oktaba

Zawisza Sulechów: Placek, Banecka, Ganszczyk, Lubera, Szymon (K), Ciechnowska, Rzepnikowska (l) oraz Wodrowska, Rybińska, Witkowska, Kucharska, Kocemba

Następne spotkanie policzanki rozegrają 20 października w Szczecinie z miejscowym Piastem.

�r�d�o: smspolice.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: mateusz123