Pierwsza wygrana i wielka radość
Przysłowie 'do trzech razy sztuka' w przypadku SMSu Police sprawdziło się w 100%. Zawodniczki Jerzego Taczały po dwóch przegranych meczach, odniosły ligowe zwycięstwo na własnym parkiecie. Ponad 120 kibiców obejrzało sobotnie spotkanie siatkarek SMSu Police. Policzanki w sobotni wieczór podejmowały zespół Orła Malbork. Przyjezdne po zeszłotygodniowej wygranej 3:2 z rezerwami Murowanej Gośliny przyjechały jako faworyt. SMS dwa wcześniejsze spotkania przegrał i z zerowym dorobkiem punktowym plasował się na ostatniej ligowej pozycji w tabeli.

Pierwszy set sobotniego spotkania lepiej nie mógł się rozpocząć. SMSki prowadziły 6:0, później 8:3. Przerwa dla Orła przyniosła zamierzony efekt. Zawodniczki Szymona Żołędziewskiego zaczęły grać lepiej i nagle zrobiło się 13:13. Do głosu doszły przyjezdne, które zaczęły powiększać swoją przewagę i prowadziły 21:17, by później wygrać pierwszą partię do 19.
Ostre słowa trenera Jerzego Taczały po pierwszym secie podziałały. Policzanki drugą partię, tak jak poprzednią, rozpoczęły od prowadzenia. Wprawdzie malborczanki zdołały wyrównać (6:6), jednak SMSki wyszły na prowadzenie i z minuty na minutę powiększały swoją przewagę punktową. Przewaga ta ciągle rosła, najpierw było 18:10, później 21:16. Ostatecznie tę partię wygrały zawodniczki Jerzego Taczały 25:17.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Na tablicy wyników często widniał remis, 3:3, 6:6 i 18:18. Lepiej w tej odsłonie poradziły sobie gospodynie, które dobrymi atakami i bardzo dobrym blokiem skutecznie uniemożliwiały grę zawodniczkom Orła. Wynik tej odsłony 25:23.

Po trzech setach było 2:1 dla policzanek. Tylko jeden wygrany set dzielił SMSki od pierwszej wygranej w sezonie. Początek czwartego seta był taki, jak pierwszy i drugi. SMSki rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Malborczanki w tej odsłonie nie zdołały nawet doprowadzić do remisu. W pewnym momencie było 21:14. Zawodniczki Taczały pozwoliły przyjezdnym na zdobycie jeszcze dwóch punktów i set ten wygrały 25:16 i całe spotkanie 3:1.

SMS Police - Orzeł Malbork 3:1 (19:25, 25:17, 25:23, 25:16).

SMS Police: Bartkiewicz, Ziółkowska, Bladoszewska, Karsztun, Słowikowska, Głuchowska, Elko (l) oraz Pyzdrowska, Madej, Browarczyk, Antosiak, Oktaba.

Orzeł Malbork: Kowalska, Mikołajewska, Kuleta, Dąbrowska Dagmara, Dąbrowska Daria, Zachaczewska, Kulig (l) oraz Kostkowska, Wysocka, Michalewicz, Dziekońska, Żurawska.

miejsce: hala OSiR przy Siedleckiej w Policach

sędzia: główny Piotr Jankowski, sędzia 1: Patryk Frąckiewicz, sędzia 2: Jacek Skorupski

Dane pomógł uzupełnić: mateusz123 - dziękujemy

Pierwsza wygrana i wielka radość (mateusz123)