Wygrana w pojedynku rezerwowych
King Wilki Morskie Szczecin pokonały Spójnię Stargard Szczeciński i awansowały do 1/4 Intermarche Basket Cup.

To trzeci pierwszoligowiec, po Stali Ostrów Wielkopolski i AZS-ie Radex Szczecin, którego wyeliminowali z Pucharu Polski koszykarze Marka Żukowskiego. Jednak do środowego sporkania obie drużyny przystąpiły w rezerwowym składzie. Spójnia przyjechała do Szczecina z dwoma zawodnikami z pierwszej piątki (z Hubertem PabianemAdamem Parzychem), natomiast w kadrze meczowej Wilków zabrakło czterech podstawowych graczy (Marcina Stokłosy, Piotra Wojdyra, Radosława Bojki oraz Pawła Kowalczuk).
- Trener dał odpocząć pierwszej piątce po to, żeby byli przygotowani na mecz ligowy, a szansę dostali ci, którzy mniej grali - mówił Konrad Koziorowicz, zdobywca 7 punktów dla gospodarzy. - Ja akurat z siebie nie jestem zadowolony, ale myślę, że reszta chłopaków wykorzystała swoją szansę. Samo to, że wygraliśmy, musi o czymś świadczyć.

Ale to podopieczni Ireneusza Purwinieckiego do 24 minuty wygrywali. Szczecinianie nie mogli znaleźć recepty na akcje trzypunktowe Pabiana, Parzycha i Bartłomieja Berdzika aż to połowy trzeciej kwarty, kiedy wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do 39 minuty. Wówczas Kamil Kacprzak, inny trenujący z pierwszym zespołem młody stargardzianin, doprowadził do stanu 62:61 dla gości. Wtedy najlepszy w ekipie Żukowskiego Maciej Adamkiewicz trafił za dwa punkty, trzy punkty - po przechwycie i rzucie osobistym - dorzucił Piotr Knowa i szczecińscy kibice mogli radować się ze zwycięstwa.

- Sportowca każda wygrana cieszy, nieważne czy to puchar, czy liga - podkreślał Koziorowicz.

Obok Adamkiewicza (17 punktów i 11 zbiórek) na wyróżnienie zasłużyli: Szymon Milczyński (15 punktów i 9 zbiórek), Mikołaj Stopierzyński (13 punktów) i Patryk Uleryk (7 asyst). Z kolei najskuteczniejszymi koszykarzami Purwinieckiego byli Pabian (23) i Parzych (16).

King Wilki Morskie Szczecin - Spójnia Stargard Szczeciński 67:62 (13:22, 18:17, 19:9, 17:14)

King Wilki Morskie: Adamkiewicz 17, Milczyński 15, Stopierzyński 13, Koziorowicz 7, Kujawski 6, Uleryk 6, Knowa 3, Hamdaoui 0, Nowacki 0, Wiercioch 0.

Spójnia: Pabian 23, Parzych 16, Berdzik 9, Kasprzak 9, Witkowski 5, Dubij 0, Dyba 0, Ilasz 0, Nowak 0, Wróblewski 0.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/stk.szczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: szlemiel

Puchar Polski Koszykarzy - PZKosz (2012/2013)