Bramka Bodzionego dała trzy punkty Flocie
autor: BengoroWyspiarze nadal walczą o pozycję dającą awans. W niedzielę pokonali rewelację wiosennych rozgrywek Dolcan Ząbki 1:0 po bramce Krzysztofa Bodzionego.(na zdj.) Piłkarze Floty Świnoujście z Ząbek nie chcieli wracać bez punktów i od początku walczyli o wygraną. W 2 minucie podopieczni Tomasza Kafarskiego mogli prowadzić 1:0, lecz Christian Nnamani przeniósł futbolówkę nad bramką Rafała Leśniewskiego. Wiele świeżości do poczynań świnoujścian wniósł Charles Nwaogu. W 24 minucie powrót golkipera miejscowych uratował ich przed stratą gola.
Nwaogu nie zdobył bramki, ale zapisał na swoim koncie asystę, podał on piłkę Krzysztofowi Bodzionemu, a popularny Bodzio w 30 minucie uderzył z kilkunastu metrów w okienko i Flota prowadziła 1:0. Ząbkowianie rozkręcili się dopiero po stracie gola. Czujność Grzegorza Kasprzika sprawdzali Bartosz Osoliński oraz Damian Świerblewski, lecz golkiper gości był na posterunku. W 45 minucie powinno być 1:1, lecz Szymon Matuszek trafił w poprzeczkę, a dobitkę Grzegorza Piesia sparował bramkarz świnoujścian.

Na pierwszy plan w niedzielnej rywalizacji wyszli bramkarze obu zespołów. W 56 minucie Kasprzik kapitalnie wybronił strzał Świerblewskiego. Podopieczni Tomasza Kafarskiego dzięki przedłużaniu gry i posyłaniu długich piłek na połowę rywala uspokoili grę. Dolcan w tym czasie tylko raz zagroził biało-niebieskim, ale strzał Patryka Koziary był bardzo anemiczny. Flota mogła prowadzić wyżej, ale strzał Mateusza Szałka sparował Rafał Leszczyński. Ostatnie 15 minut futbolówką omijała bramkę Kasprzika w bezpiecznej odległości. 87 minuta mogła przynieść remis, lecz Damian Świerblewski nie potrafił pokonać bramkarza ze Świnoujścia. Czy wygrana w Ząbkach daje przełamanie Wyspiarzy? Okaże się to w następnym spotkaniu, które zespół z Wyspy Uznam rozegra w Poznaniu z Wartą 11 maja 2013 roku 0 17:00.

Tomasz Kafarski, trener Floty Świnoujście: Nie było łatwo przyjechać do rewelacji sezonu czy rundy wiosennej po dwóch porażkach. Mieliśmy co prawda tydzień czasu, żeby się zebrać do kupy i solidnie popracować. Myślę, że pierwsza połowa była w naszym wykonaniu prawie idealna. Być może zabrakło troszkę konsekwencji i skuteczności i można było zdobyć jedną bramkę więcej. W drugiej połowie Dolcan doszedł do kilku sytuacji i miał przewagę. Tak jak gratulowałem trenerowi postawy przed meczem, tak i pogratuluję mu po meczu bo widać, że w momencie kiedy trener dostanie szansę pracy w klubie, to z wizją, którą ma widać to w jego zespole. I naprawdę wielki szacunek dla moich zawodników, że udało się wygrać z tak dobrze poukładanym zespołem, super grającym i w takim momencie, jakim się znajdzie dzisiaj.

0:1 - 30' - Krzysztof Bodziony dodaj video
DOLCAN: 1. Rafał Leszczyński - 3. Mateusz Cichocki, 6. Piotr Klepczarek, 19. Rafał Grzelak, 14. Damian Jakubik(72' 16. Paweł Sasin), 23. Szymon Matuszek, 20. Bartosz Osoliński, 13. Grzegorz Piesio, 24. Damian Świerblewski, 11. Maciej Tataj (46' 15. Patryk Koziara), 27. Mateusz Piątkowski

FLOTA: 1. Grzegorz Kasprzik - 21. Bartosz Śpiączka, 17. Michał Stasiak, 2. Sebastian Zalepa, 14. Patryk Fryc, 8. Marek Niewiada (C), 18. Krzysztof Bodziony, 22. Bartłomiej Niedziela (64' 7. Mateusz Szałek), 11. Sebastian Olszar (82' 3. Radosław Jasiński), 9. Christian Ndubuisi Nnamani, 13. Charles Uchenna Nwaogu (90' 16. Maciej Mysiak)

żółte kartki: Cichocki, Klepczarek (Dolcan)/ Nwaogu (Flota) sędzia: Adam Lyczmańcki (główny), Maciej Daszkiewicz, Dariusz Drozd (asystenci), Marcin Szrek (techniczny)

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, kempes7 - dziękujemy

Bramka Bodzionego dała trzy punkty Flocie (Bengoro)