W drugim sparingu Chemik wygrywa z Sarmatą Dobra
autor: C80W sobotni sparingu zawodnicy Chemika Police pokonali 3:2 (2:0) piłkarzy czwartoligowej Sarmaty Dobra. Dla Chemika bramki zdobywali Krzysztof Filipowicz (dwie) oraz Kordian Ziajka, dla Sarmaty Wojciech Bonifrowski oraz Damian Mosiądz.
Chemik (1 poł.): Reszkis (30’ Rusek) - Jakubiak, Szewczykowski, Janczak, Baranowski, Chodorowski, Majak, Bieniek, Fadecki, Ciołek, Filipowicz

Chemik (2 poł.): Rusek (60’ Strzelec) - Karpiński, Blasius, Kozłowski, Wronka, Krawiec, Kosakowski, Jóźwiak, Cierech, Andrzejewski, Ziajka

Sarmata: Dżegan - Pacelt, Dorosz, D. Dzierbicki, Padziński, Wrzesień (60’ Plewiński), Podbiegło, Bonifrowski, Kowalczyk, M. Dzierbicki, Mosiądz

Chemik w spotkaniu z Sarmatą już po dziesięciu minutach powinien prowadzić 2:0, jednak Wojtek Fadecki dwukrotnie ze środka pola karnego po podaniach Krzysztofa Filipowicza i Przemka Ciołka nie trafił w piłkę. Dopiero w 31 minucie nasi zawodnicy wyszli na prowadzenie, gdy podanie Ciołka z prawego skrzydła na bramką silnym strzałem od słupka zamienił Filipowicz. Trzy minuty później Adrian Chodorowski zagrał z prawej strony pola na środek do Filipowicza. Pierwszy strzał młodego napastnika Chemika bramkarz Sarmaty Tomasz Dżegan co prawda zdołał obronić, jednak dobitka wylądowała już w bramce.

W drugiej połowie kolejna bramka padła dopiero po 21 minutach gry. Testowany w Chemiku Dariusz Kozłowski wyciął wślizgiem w polu karnym Damiana Mosiądza, zaś rzut karny wykorzystał Wojciech Bonifrowski. Kwadrans później Kordian Ziajka ograł w polu karnym kilku obrońców i precyzyjnym strzałem ponownie wyprowadził policzan na dwubramkowe prowadzenie. W końcówce spotkania po prostopadłym podaniu Bonifrowskiego sam na sam z Piotrem Strzelcem wyszedł Damian Mosiądz i po minięciu naszego bramkarza skierował piłkę do pustej bramki.

W dzisiejszym spotkaniu testowani byli Patryk Janczak ze Świtu, Kordian Ziajka z Wichra Przelewice, Adrian Chodorowski i Maciej Majak z Pogoni oraz Dariusz Kozłowski z Fali Międzyzdroje. W pierwszej połowie między słupkami stał także Maciej Reszkis były zawodnik m.in. Hutnika Szczecin, który ostatnie kilka miesięcy spędził w duńskim kubie Nexø Boldklub Bornholm.

Kolejne spotkanie w ramach przygotowań do wiosny piłkarze Chemika rozegrają w środę o godzinie 18.00 w Świnoujściu z tamtejszą Flotą.

relacjďż˝ dodaďż˝: C80

Sparingi (2012/2013)
Chemik Police Sarmata Dobra
3 2
26-01-2013 17:00
bramki: Wojciech Bonifrowski (rzut karny) i Damian Mosiądz (Sarmata) dodaj video

Dane pomogli uzupełnić: Cinoss, estan52 - dziękujemy