Remis Kotwicy
autor: BengoroKotwica zremisowała z Arką II Gdynia 1:1 w meczu 21. kolejki III ligi. Wynik otworzył Daniel Wólkiewicz, a wyrównujący gol padł po samobójczym trafieniu Jakuba Poznańskiego. Ten wynik dla Kotwicy oznacza spadek na czwarte miejsce w tabeli. Jedynym zawodnikiem Arki, który w tym sezonie wystąpił w I-ligowym meczu pierwszego zespołu był bramkarz Michał Szromnik, a większość składu stanowili piłkarze urodzeni w 1994 roku. Mimo to goście podeszli do meczu bardzo ambitnie udowadniając, że wiosenna wysoka forma gdynian nie jest dziełem przypadku.
Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie kołobrzeżanie. W 13. minucie dośrodkowaną w pole bramkowe piłkę końcem buta sięgnął Krzysztof Biegański, ale przeniósł ją nad poprzeczką. Dwie minuty później piłka trafiła do ustawionego 18 metrów od bramki Tomasza Parzego, a ten bez namysłu huknął przed siebie. Piłka trafiła w poprzeczkę bramki Szromnika, a dobitka głową Biegańskiego była niecelna. Najlepszą w pierwszej połowie sytuację gdynianie stworzyli w 23. minucie. Wzdłuż linii bramkowej po ziemi dogrywał Robert Sulewski, ale żaden z jego partnerów nie zdążył za akcją i piłka opuściła plac gry.

Po pierwszej bezbramkowej połowie trenerzy nie dokonali zmian w składach, ale wydaje się, że lepiej swoich podopiecznych w szatni zmotywował Wiesław Bańkosz. Już w 49. minucie Daniel Wólkiewicz ze środka pola podał na lewe skrzydło do Filipa Marciniaka, ten dośrodkował na głowę wbiegającego w pole karne Wólkiewicza, który strzałem głową dał Kotwicy prowadzenie. Przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji, ale przyjezdni także stwarzali sobie dobre okazje bramkowe. W 70. minucie w drużynie Arki na boisku pojawił się Maciej Wardziński, który dwie minuty później przeprowadził szybką akcję zakończoną płaskim dograniem w pole bramkowe z prawej strony pola karnego. Dograna piłka trafiła wprost pod nogi Jakuba Poznańskiego, który na tyle niefortunnie wybijał piłkę, że ta wpadła do kołobrzeskiej bramki. W 76. minucie po złym przyjęciu piłki Kacper Chruściński ratował sytuację faulem. Zawodnik gości miał już przed sobą już tylko bramkarza Kotwicy, zatem arbiter bez wahania wyciągnął czerwoną kartkę. Osłabiona Kotwica nie była już w stanie strzelić bramki i mecz zakończył się remisem.

KOTWICA KOŁOBRZEG - ARKA II GDYNIA
1-1 (0-0)

1-0 Daniel Wólkiewicz (49')
1-1 Jakub Poznański (72' s.)

żółte kartki: Tomasz Parzy, Łukasz Krymowski, Krzysztof Biegański - Kamil Patelczyk, Piotr Robakowski, Sebastian Bartlewski, Robert Sulewski, Fabian Słowiński
czerwona kartka: Kacper Chruściński (76' - faul)

sędziował: Piotr Gałązka (Zachodniopomorski ZPN)
widzów: ok. 400
KOTWICA KOŁOBRZEG - 1. Łukasz Krymowski, 3. Kacper Chruściński, 18. Jakub Poznański, 16. Kamil Stankiewicz, 11. Łukasz Cebulski, 10. Tomasz Rydzak, 9. Tomasz Parzy, 23. Patryk Pietras, 14. Filip Marciniak, 6. Krzysztof Biegański (83' 20. Oleksandr Zhdanov), 5. Daniel Wólkiewicz (79' 2. Mateusz Wesserling)

ARKA II GDYNIA - 30. Michał Szromnik, 22. Robert Sulewski, 3. Radosław Strzelecki
14. Przemysław Stolc, 21. Kamil Patelczyk, 7. Fabian Słowiński (90' 17. Daniel Matys) , 10. Sebastian Bartlewski, 4. Michał Marcjanik, (70' 28. Michał Jankowski) 9. Filip Patok, 8. Piotr Robakowski, (70' 31. Maciej Wardziński) 23. Paweł Wojowski

1:0 - 49' - Daniel Wólkiewicz
1:1 - 72' - Jakub Poznański (bramka sam.)
KOTWICA KOŁOBRZEG: 1. Łukasz Krymowski, 3. Kacper Chruściński, 18. Jakub Poznański, 16. Kamil Stankiewicz, 11. Łukasz Cebulski, 10. Tomasz Rydzak, 9. Tomasz Parzy, 23. Patryk Pietras, 14. Filip Marciniak, 6. Krzysztof Biegański (83' 20. Oleksandr Zhdanov), 5. Daniel Wólkiewicz (79' 2. Mateusz Wesserling)

ARKA II GDYNIA: 30. Michał Szromnik, 22. Robert Sulewski, 3. Radosław Strzelecki, 14. Przemysław Stolc, 21. Kamil Patelczyk, 7. Fabian Słowiński (90' 17. Daniel Matys) 10. Sebastian Bartlewski, 4. Michał Marcjanik, (70' 28. Michał Jankowski), 9. Filip Patok, 8. Piotr Robakowski, (70' 31. Maciej Wardziński), 23. Paweł Wojowski

czerwona kartka: Kacper Chruściński (76' - faul) sędzia: Gałązka Wilkanowski Wilk (Zachodniopomorski ZPN)

Dane pomogli uzupełnić: wiwobut, Kolberg, Zabaleta, Rolnik2012 - dziękujemy