Grot lepszy od Leśnika!
Juniorzy Leśnika bezradni w starciu z Grotem Gardno. Przegrali aż 2:5.
Początek meczu 'rewelacja'... Podanie do 'Witka', 'Witek' traci w prosty sposób piłkę, do której dopada napastnik Grotu i po zaledwie 30 sekundach od rozpoczęcia meczu mamy 1:0. Wydawałoby się iż ta bramka to tylko wypadek przy pracy, ale niestety... Po ładnej wygranej w poprzednim tygodniu juniorzy Leśnika chyba zbyt mocno uwierzyli w swoje umiejętności. Gracze z Gardna od pierwszej minuty zdominowali drużynę Leśnika często atakując. Grę naszym juniorom utrudniał silny wiatr pod który grali w pierwszej połowie i wszystkie piłki wybijane spod naszej bramki szybko pod nią wracały. Częste straty większości zawodników zespołu z Kliniska stwarzały ciekawe okazje dla Gospodarzy. Leśnik pierwszy niegroźny strzał oddał dopiero w około 15 minucie, ale bramkarz nie miał najmniejszych problemów z obroną strzału.
W około 20 minucie i po stracie piłki przez jednego z naszych zawodników na środku boiska, piłkarze Grota ją przejmują i ruszają z szybką akcją, którą zakończyli bramką. Po stracie bramki Leśnik stworzył sobie ciekawą sytuację, gdzie po wymianie kilku podań w środku pola i zagraniu piłki od Fortuńskiego na skrzydło do Tubackiego, który zagrywa piłkę w pole karne, gdzie przyjmuje ją Banaś, lecz niestety ten ostatni fatalnie zachowuje się na 8 metrze od bramki i oddaje słaby strzał z którym nie miał problemu bramkarz Gospodarzy. Po kilku minutach i rajdem prawą stroną, Kwiatkowski oddaje strzał na bramkę z około 25 metrów, a wysoko lecąca futbolówka minimalni mija poprzeczkę drużyny z Gardna. w Około 30 minucie i szybkiej akcji zawodników z Gardna oraz słabej postawie naszych obrońców, Grot strzela trzecią bramkę w tym meczu ustalając wynik pierwszej połowy, do której końca nic się ciekawego nie działo.

Na druga połowę nasi juniorzy wyszli zmotywowani i z myślą wykorzystania gry z wiatrem, lecz niestety Gospodarze szybko sprowadzili naszych młodych piłkarzy na ziemię zdobywając bramkę już w 3 minucie drugiej połowy. Po wrzutce z bocznego sektora boiska oraz ogromnym zamieszaniu w polu karnym najwięcej zimnej krwi zachował jeden z zawodników z Gardna strzelając bramkę z najbliższej odległości obok interweniującego T. Lange. Po straconej bramce zawodnicy Leśnika próbowali się podnieść i strzelić choćby honorową bramkę, ale brak woli walki u większości zawodników oraz dobra dyspozycja gospodarzy nie pozwalały naszym piłkarzom na zbyt wiele. Z czasem Grot dokonywał kolejne zmiany, które wprowadzały większe zamieszanie w ich szeregach. Kiedy w 60 minucie Grot zdobył 5 bramkę po składnej akcji wydawało się iż jest po meczu i goście nie zdołają nic strzelić, lecz światełko nadziei zapaliło się w 65 minucie kiedy to Dziwir został sfaulowany w polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Darul dysponujący pewnym uderzeniem, lecz niestety pewny swego Bartek uderzył na tyle źle iż piłkę lecącą w sam środek bramki obronił golkiper gospodarzy. Po kolejnych zmianach Grota nasi zawodnicy dochodzili do groźniejszych sytuacji. W 70 minucie po akcji lewą stroną boiska, piłka zagrana do Banasia trafia do Tubackiego, który silnym uderzeniem z około 20 metrów strzela pierwszą bramkę dla naszej drużyny. Po wznowieniu gry nasi piłkarze szybko przejmują futbolówkę i po zagraniu z środka pola piłki przez Gwiazdowskiego do Kwiatkowskiego ten drugi wychodzi na sytuację sam na sam lecz niestety w tej sytuacji piłka ląduje minimalnie obok bramki gospodarzy. Kilka minut później, a dokładnie około 80 minuty Leśnik zdobywa swoją druga bramkę w tym meczu. Po zagraniu crossowej piłki od Darula do Banasia ten drugi ogrywa jednego rywala i odgrywa do Tubackiego, który kopiując uderzenie sprzed 10 minut mocnym strzałem lewą nogą z około 20 metrów ustawia wynik spotkania na 5:2 dla zawodników z Gardna. Do końca meczu swoją sytuację miał jeszcze Grot lecz na wysokości zadania stał Tomasz Lange, dzięki któremu nasi piłkarze nie stracili większej ilości bramek.

W tym meczu piłkarze z Gardna sprowadzili naszych zawodników na ziemię i pokazali iż jedna wygrana nic nie daję i można coś ugrać jedynie walką od pierwszej do ostatniej minuty meczu, a nie tylko ostatnie 25 minut spotkania.
Dzięki dla Grota za spotkanie i powodzenia w następnych zawodach, a co do naszych piłkarzy mam nadzieję iż za tydzień wykażą więcej woli walki i włożą więcej serca w grę dzięki czemu wynik będzie lepszy niż w dniu dzisiejszym.

Skład: Tomasz Lange, Bartosz Darul, Tomasz Furman, Łukasz Witek (C) (70' Piotr Lange), Przemysław Wiśniewski, Mateusz Dziwir, Marek Kwiatkowski, Rafał Fortuński ( 70' Patryk Wojnarowicz), Mateusz Banaś, Krystian Derech ( 30' Sebastian Gwiazdowski)

Dominik Tubacki 2 (70' , 80')

Asysty:
Mateusz Banaś 2

*65' niewykorzystany karny, bramkarz Grotu obronił strzał Bartosza Darula.
�r�d�o: lesnik-kliniska.futbolowo.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: mariano1501

II klasa gr.4 juniorów Szczecin (2012/2013)
5:2 - 80' - Tubacki
65' Darul nie strzela karnego. Bramkarz Grotu broni uderzenie.
Leśnik: Tomasz Lange, Bartosz Darul, Tomasz Furman, Łukasz Witek (C) (70' Piotr Lange), Przemysław Wiśniewski, Mateusz Dziwir, Marek Kwiatkowski, Rafał Fortuński (70' Patryk Wojnarowicz), Mateusz Banaś, Krystian Derech (30' Sebastian Gwiazdowski).

Dane pomogli uzupełnić: mariano1501, mariano1501 - dziękujemy