Cougary z tarczą wracają z Torunia
autor: /meMimo osłabienia brakiem running backa Rolanda Dowgiela oraz linebackera Mateusza Bochenka szczecińskie Kuguary wracają z tarczą z Torunia. Zwycięstwo 21:19 gościom dał tuż przed końcem meczu Marcin Łodygowski.
Już pierwsza ofensywna akcja meczu nie potoczyła się po myśli Aniołów. Gospodarze tak niefortunnie wprowadzali piłkę do gry, że ta wypadła za ich pole punktowe. Sędziowie przyznali dwa punkty Kuguarom za safety. Niedługo później szczecinianie celebrowali pierwsze przyłożenie w meczu, gdy Emil Trochanowicz wykorzystał precyzyjne podanie Andrzeja Łukasika.
Gdy na początku drugiej kwarty przyłożenie po kolejnym rzucie zdobył Adrian Rogaczewski wydawało się, że mecz wymyka się z rąk torunianom. Jednak tuż przed przerwą Anioły wykonały skuteczną akcję ofensywną. Podanie Łukasza Kuśmirka złapał Przemysław Gołębiewski i do przerwy goście prowadzili 8 punktami.

W drugiej połowie powody do radości toruńskim kibicom dał Kuśmirek. Jego dwa przyłożenia po akcjach biegowych pozwoliły Angels wyjść na 4-punktowe prowadzenie. Ostatnie słowo należało jednak do faworyzowanych gości. Decydującą akcję niedługo przed końcem meczu wykonał Marcin Łodygowski i Kuguary mogły rozpocząć świętowanie po drugim triumfie w sezonie.

- Mecz był bardzo zacięty do samego końca. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z pierwszej połowy. W drugiej nasz atak się zaciął, ale defensywa dała impuls do natarcia. W decydującym momencie wykonaliśmy skuteczną serię ofensywną, która przesądziła o zwycięstwie - skomentował Michał Łukasik, trener ofensywy Cougars Szczecin. - To zwycięstwo bardzo wiele dla nas znaczy. Triumf jest bardzo cenny, gdyż potrafiliśmy odwrócić losy spotkania na swoją korzyść - dodał Łukasik.

Najjaśniejszą postacią w ofensywie Kuguarów był skrzydłowy Emil Trochanowicz. W obronie prym wiódł safety Adam Kozakiewicz. Dobrze prezentował się też wszechstronny Marcin Łodygowski.

Najlepszym zawodnikiem w ataku Aniołów był skrzydłowy Jakub Mazan. Dobrze zagrał też rozgrywający Łukasz Kuśmirek. Bardzo dobrze zagrała cała linia defensywna. Szczególnie wyróżniali się w niej Wojciech Jędrzejczak i Karol Kukliński.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Biuro Prasowe PLFA / własne

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek

PLFA II:Angels Toruń - Cougars Szczecin 19:21
data: 26-05-2013 14:00
miejsce: Ośrodek Sportowy im. Teodora Długokińskiego, ul. Świętopełka 15/23, Toruń