Porażka Kotwicy
W meczu II kolejki III ligi Kotwica przegrała w Szczecinie z rezerwami Pogoni 1:3. Jedyne trafienie dla naszej drużyny uzyskał Dawid Bocian. Po dwóch kolejkach Kotwica ma na koncie jeden punkt.

W zespole Pogoni wystąpiło kilku piłkarzy z pierwszego składu występującego w Ekstraklasie. W związku z pauzą ligową pierwszej drużyny trener miał do dyspozycji takich piłkarzy, jak Edi Andradina, Donald Djousse, Hernani, Przemysław Pietruszka, Radosław Wiśniewski i Wojciech Lisowski.

Mecz zaczął się idealnie dla gospodarzy. Już w 3. minucie po dograniu Wiśniewskiego strzelał Djousse, a obronioną przez Szybkę piłkę skutecznie dobił Andradina. Chwilę później była doskonała okazja do wyrównania, ale w sytuacji sam na sam Krzysztof Biegański trafił prosto w bramkarza. W 9. minucie było już 2:0. Dośrodkowywał tym razem Donald Djousse, a naszego bramkarza niefortunnie zaskoczył Kacper Chruściński. Mimo straty dwóch goli inicjatywa niemal cały czas była po stronie Kotwicy. W 18. minucie Krystian Szambelan minął Łukasza Botscha i mając przed sobą niemal pustą bramkę trafił w jedynego stojącego na linii obrońcę. Jeszcze przed przerwą rzut wolny wykonywał Tomasz Rydzak, piłka odbiła się od Ediego Andradiny i trafiła w słupek bramki gospodarzy.

Po zmianie stron nadal Kotwica przeważała. Dogrania w pole karne oraz strzały okazywały się jednak niedokładne. Tymczasem gospodarze od 63. minuty grali już w osłabieniu. Abdul Moustapha Ouedraogo, który pojawił się na murawie po przerwie, ujrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Mimo to, szczecinianie przeprowadzili w 73. minucie kontrę, którą po indywidualnej akcji na gola zamienił Djousse. W 81. minucie w końcu doczekaliśmy się bramki dla Kotwicy. W podbramkowym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Dawid Bocian i pokonał Botscha, strzelając pierwszą bramkę dla Kotwicy w tym sezonie. Biało-niebiescy do końca walczyli o korzystny wynik, ale więcej bramek już nie padło.

Czasu na regenerację sił znów nie ma zbyt wiele, bo już w sobotę do Kołobrzegu zawita Chemik Police. Policzanie sezon zaczęli od dwóch wygranych, w dodatku nie tracąc jeszcze bramki i z pewnością będą wymagającym przeciwnikiem. Początek sobotniego meczu o godzinie 16.

żółte kartki: Edi Andradina, Abdul Moustapha Ouédraogo - Damian Kupisz
czerwona kartka: Abdul Moustapha Ouédraogo (63', Pogoń II - za dwie żółte)

sędziował: Radosław Mordaka (Pomorski ZPN)
Przemysław Pietruszka
Alan Błajewski (46' Abdul Moustapha Ouédraogo)
Edi Andradina
Konrad Bartoszewicz
Radosław Wiśniewski (65' Marcin Gałkowski)