Festiwal rzutów karnych na Arkońskiej
Aż trzy z pięciu bramek, które padły w meczu pomiędzy Arkonią Szczecin, a Astrą Ustronie Morskie padły po rzutach karnych.
Jako pierwsza bramkę zdobyła Arkonia. Po faulu w polu karnym jedenastkę pewnie wykorzystał Prokopowicz, dla którego była to już 3 bramka w tym sezonie. Niestety tuż przed przerwą goście wykonywali rzut wolny z prawej strony boiska i po ostrym dośrodkowaniu skierowali piłkę do bramki Arkonii. Wynik do przerwy już się nie zmienił i obie drużyny schodziły z boiska mając na koncie po jednej bramce.
W drugiej połowie obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i jako pierwsza dokonała tego Arkonia. Po rajdzie prawą stroną boiska, w polu karnym został sfaulowany jeden z zawodników Arkonii. Jedenastkę na karnego znów pewnie wykorzystał Prokopowicz strzelając tym samym czwartego gola w trzecim meczu w tym sezonie. Później niestety było już tylko gorzej. Po akcji Astry sędzia dopatrzył się zagrania ręką pod polem karnym Arkończyków i tym razem podyktował rzut karny dla drużyny z Ustronia Morskiego. Piłkarze Astry nie zmarnowali tej okazji i doprowadzili do remisu 2:2. Po bramce gra się nieco wyrównała jednak to Astra po przejęciu piłki na 70 metrze i rozegraniu kilku podań przedostała się pod pole karne Arkonii i skrzydłowy gości z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki. Arkonia nie odpuszczała do samego końca i w doliczonym czasie gry miała jeszcze szansę na bramkę. Po rzucie wolnym, pod bramką Astry zrobiło się wielkie zamieszanie jednak bramkarz gości zdołał złapać piłkę i było już po meczu.

Trenerzy obu drużyn mieli w trakcie meczu duże pretensje do sędziego głównego zawodów, który czasami się gubił i gwizdał faule, których nie było lub przeciwnie puszczał grę gdy potrzebna była jego interwencja.

Trener Arkonii Michał Zygoń spytany po meczu o opinię powiedział tylko 'Szkoda utraconego punktu bo już za grę w drugiej połowie należą nam się słowa pochwały.'

Mamy nadzieję, że porażka z Astrą była tylko wypadkiem przy pracy i drużyna szybko się pozbiera i pokaże na co ją stać już w przyszłym tygodniu w meczu z Iną Goleniów.

relacjďż˝ dodaďż˝: qbakoz

IV liga zachodniopomorska (2013/2014)
Arkonia Szczecin Astra Ustronie Morskie
2 3
24-08-2013 13:30
1:0 - 17' - Sebastian Prokopowicz (karny)
1:1 - 44' - Marcin Muzyczuk
2:1 - 61' - Debastian Prokopowicz (karny)
2:2 - 65' - Marcin Muzyczuk (karny)
2:3 - 84' - Krystian Krauze
Arkonia: Mateusz Kopociński - Tomasz Burnejko (80' Łukasz Milewski), Jakub Cerazy, Damian Firek (46' Kacper Skotnicki), Wojciech Giecołd (70' Patryk Kaczorowski), Szymon Górski, Sebastian Jałoszyński, Kamil Marcinkowski, Marcin Pauter, Sebastian Prokopowicz, Robert Rawa.

Astra: Kamil Twarzyński - Mateusz Asman (60' Artur Próchnicki), Igor Duńczak (78' Łukasz Mikołajczyk), Stanisław Gontek, Krystian Krauze, Paweł Kułakowski (68' Jarosław Jarecki), Patryk Łaski, Marcin Muzyczuk, Doudou Ndao, Leszek Pazdur (84' Paweł Szczygieł), Mateusz Roszak.

żółte kartki: Prokopowicz (Arkonia). sędzia: Mariusz Beczko - Radosław Zbaracki, Robert Szczygieł

Dane pomogli uzupełnić: sodom666, Manager - dziękujemy