Wielim Szczecinek wygrywa wysoko z Hutnikiem Szczecin
W sobotę 21 września 2013 r. KS Wielim Szczecinek, w meczu o mistrzostwo zachodniopomorskiej IV ligi, podejmował Hutnik Szczecin. Gospodarze zwyciężyli przyjezdnych ze Szczecina 4:0. Trzy gole strzelił Paweł Jakimiec, a jednego Mateusz Górny. Tym samym szczecineccy piłkarze odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu.

Od początku spotkania gospodarze byli stroną przeważającą. Już na początku pierwszej połowy stworzyli kilka groźnych sytuacji. W 20 minucie bliski strzelenia bramki był Wojciech Gersztyn, który po przedryblowaniu dwóch przeciwników pięknym strzałem sprzed pola karnego trafił w poprzeczkę. Między 30 a 40 minutą dwukrotnie udało się pokonać bramkarza Hutnika. Pierwszą bramkę po dobitce strzału Mateusza Dudy zdobył Paweł Jakimiec, a kilka minut później gola dla Wielimia zdobył Mateusz Górny. W ostatnich minutach pierwszej połowy przyjezdni byli bliscy odrobienia części strat. Skutecznie interweniował jednak Krzysztof Kaszubowski i jeden z obrońców, który wybił piłkę z linii bramkowej.

Po przerwie piłkarze Wielimia kontrolowali przebieg spotkania. Nie dopuszczali do groźnych sytuacji pod swoją bramką, a sami wyprowadzali kilkukrotnie szybkie kontry. Między 75 a 80 minutą dwukrotnie na listę strzelców wpisał się niezwykle skuteczny tego dnia Paweł Jakimiec.

Wielim wystąpił w następującym składzie: Krzysztof Kaszubowski - Bartosz Knajdrowski, Konrad Nowicki, Paweł Spryszyński (80’ Damian Serafin), Maciej Knajdrowski - Mateusz Górny, Paweł Mycyk (68’ Mateusz Malczyk), Tomasz Spryszyński, Mateusz Duda (65’ Łukasz Wieliczko), - Wojciech Gersztyn, Paweł Jakimiec (85’ Artur Tederko)

Kolejne spotkanie KS Wielim Szczecinek już w środę 25 września 2013 r. W III rundzie Pucharu Polski KOZPN szczecinecka drużyna zmierzy się z trzecioligową Drawą Drawsko Pomorskie. Wszystkich sympatyków piłki nożnej serdecznie zapraszamy.

relacjďż˝ dodaďż˝: MaciekWielim