Obyło się bez niespodzianki
autor: KudłatyZwycięstwem zakończyli rok koszykarze King Wilków Morskich Szczecin. W Poznaniu zawodnicy Marka Żukowskiego wygrali, dość pewnie, z jednym z najsłabszych zespołów I ligi - AZS-em Politechniką Big Plus.

Spotkanie rozstrzygnęło się w pierwszych dwudziestu minutach. Co prawda to akademicy z Poznania rozpoczęli od prowadzenia 7:0, ale po trójkach Piotra Pluty (na zdj.) i Marcina Fliegera oraz osobistych Pawła Mroza szczecinianie uzyskali przewagę (12:11), którą z każdą minutą powiększali. Przed przerwą wynosiła ona trzynaście oczek.
W trzeciej i czwartej kwarcie mecz się wyrównał. Największe problemy Wilkom Morskim, podobnie zresztą jak w pierwszej połowie, sprawiali Paweł Stankiewicz i wychowanek Spójni Stargard Szczeciński Tomasz Baszak. Mimo to beniaminek ze Szczecina nie pozwolił poznanianom na zbliżenie się na więcej niż dziesięć punktów.

Tym samym Wilki po pierwszej rundzie uplasowali się na szóstym miejscu w tabeli. Wznowienie rozgrywek 4 stycznia.

AZS Politechnika Poznań - King Wilki Morskie Szczecin 74:84 (11:16, 16:24, 24:22, 23:22)