Znowu czegoś zabrakło
autor: wikipediaNie udał się debiut Zbigniewa Białka przed własną publicznością. Co prawda nowy silny skrzydłowy King Wilków Morskich Szczecin zdobył najwięcej punktów dla swojej drużyny, ale nie uchronił jej przed minimalną porażką.

Do niej mogłoby nie dojść, gdyby były reprezentant Polski w ostatniej sekundzie spotkania trafił do kosza zza linii 6 metrów i 75 centymetrów. Po podaniu Macieja Majcherka Białek z niewygodnej dla siebie pozycji, przy asyście trzech obrońców Pro-Basketu Polfarmex, oddał jednak bardzo niecelny rzut i to goście z Kutna mogli podnieść ręce w geście tryumfu.

Sam mecz był bardzo wyrównany. Żaden z zespołów nie odskoczył na więcej niż dziewięć oczek. Tę dziewięciopunktową różnicę szczecinianie osiągali dwukrotnie (51:42 na początku trzeciej kwarty i 69:60 pod jej koniec). Ale jak szybko ją wypracowywali, tak dwa razy szybko ją tracili.

Ostatnie dziesięć minut dostarczyło szczecińskim kibicom, o wiele licznie przybyłym niż na spotkania Wilczyc, niebywałych emocji. Jeszcze na nieco ponad trzy minuty przed końcem Wilki wygrywały 86:83, ale od tamtej pory już ani razu nie wyszły na prowadzenie.

To była siódma porażka w siedemnastym meczu teamu trenera Marka Żukowskiego, co jak na potencjał szczecińskiej ekipy - pomimo tego, że to beniaminek - jest wynikiem mocno przeciętnym. A co niektórzy fani szczecińskiego basketu wręcz domagają zmiany na stanowisku szkoleniowca Wilków Morskich. Niewykluczone więc, że w play-offach (jeśli do nich awansują) zespół ze Szczecina poprowadzi już ktoś inny lub ktoś inny pomoże Żukowskiemu w prowadzeniu drużyny. Wszystko na to wskazuje, że wolnym będzie chociażby Krzysztof Koziorowicz, którego Wilczyce najprawdopodobniej zakończą sezon wraz z ostatnim pojedynkiem Wilków w rundzie zasadniczej.

King Wilki Morskie Szczecin - Polfarmex Kutno 93:95 (23:22, 22:18, 24:26, 24:29)

King Wilki Morskie: Białek 24, Flieger 19, Mróz 14, Pluta 14, Majcherek 9, Bojko 5, Kowalczuk 4, Kuśmieruk 2, Nowacki 2, Koziorowicz 0.

Polfarmex: Dłuski 23, Jakóbczyk 18, Kulon 16, Bręk 11, Mazur 11, Bartosz 7, Pabian 6, Rduch 3, Sikora 0.

relacjďż˝ dodaďż˝: szlemiel