Napędzili strachu liderowi
autor: KudłatyKoszykarze King Wilków Morskich przegrali w Toruniu z liderem I ligi Polskim Cukrem SIDEn-em 72:83, ale sam wynik spotkania może być mylący.

Szczecinianie - po bardzo słabej pierwszej kwarcie, w której przegrywali już nawet piętnastoma punktami - w drugich dziesięciu minutach złapali wiatr w żagle i dzięki obronie strefowej oraz skutecznych rzutach zza linii 6 metrów i 75 centymetrów doprowadzili do remisu po czterdzieści cztery. Podopieczni Marka Żukowskiego przed przerwą oddali dziesięć rzutów za łuku i trafili aż siedem. Z kolei torunianie rzucali za dwa punkty z 80-procentową skutecznością, a dwadzieścia oczek zdobyli dla nich ich zmiennicy.
Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, lepiej rozpoczął SIDEn. Ale tak jak w pierwszych dwudziestu minutach, tak i w drugich Wilki Morskie odrobili stratę - tym razem sześciu punktów - a na pięć minut przed końcem meczu wyszli nawet na prowadzenie, po trójce Macieja Majcherka. Od tego momentu w grze szczecinian coś się zacięło, a w Polskim Cukrze rozstrzelał się były zawodnik Spójni Stargard Szczeciński Tomasz Stępień. Nasi gracze popełniali faule w ataku, błędy 24 sekund, a szale goryczy przelał odgwizdany przez sędziów niesportowy faul Marcina Fliegera. Z decyzją arbitrów po raz kolejny w tym pojedynku nie chciał się zgodzić trener Żukowski, który po przerwie kwestionował wiele spośród ich werdyktów: ci, w prawie każdej kontrowersyjnej sytuacji, gwizdali na korzyść torunian.

To jednak nie przez sędziów Wilki przegrały ten mecz. Brakowało punktów spod kosza, przede wszystkich Pawła Mroza - nieporadnie radzącego sobie w polu trzech sekund - dłuższej ławki rezerwowych oraz lepszej gry zespołowej. Lider I ligi miał aż czternaście asyst więcej od naszych graczy.

Polski Cukier SIDEn Toruń - King Wilki Morskie Szczecin 83:72 (25:16, 19:28, 21:19, 18:9)