Wilki ogrywają Start jednym punktem
autor: KudłatyOd zwycięstwa rozpoczął pracę z zespołem King Wilków Morskich Krzysztof Koziorowicz. Jego drużyna, w niezwykle zaciętym pojedynku, pokonała w Lublinie Wikanę Start Lublin 66:65.

Pierwsze dwadzieścia minut nie było najlepsze w wykonaniu szczecinian. Pierwszą kwartę przegrali 20:11 i mimo że drugą wygrali jednym oczkiem, to ich skuteczność w rzutach za dwa punkty była mizerna i wynosiła jedynie 33%. Jeszcze gorsza była skuteczność rzutów zza linii 6,75. Na trzynaście prób koszykarze Wilków Morskich trafili tylko raz: przy stanie 2:0 dla lublinian zza łuku nie pomylił się Zbigniew Białek. Wikana Start w 10. minucie prowadziła nawet 23:11, ale szczecinianie do przerwy zniwelowali stratę do ośmiu punktów.
Po przerwie role się odwróciły i to podopieczni Koziorowicza zaczęli nadawać ton grze. Szybko, bo już w 25. minucie objęli jednopunktowe prowadzenie - po drugiej w tym meczu trójce, tym razem Macieja Majcherka. Największe emocje czekały nas jednak w samej końcówce czwartej kwarty. Na niespełna półtorej minuty przed ostatnią syreną po akcji 2+1 Marcina Fliegera zawodnicy King Wilków Morskich wygrywali 63:62. W odpowiedzi pierwsze swoje punkty w niedzielnym starciu zdobył doświadczony Wojciech Szawarski, ale ostatnie słowo należało do graczy Koziorowicza. Najpierw ponownie trafił Flieger, a następnie rozgrywający kolejne przeciętne zawody Paweł Mróz (2/8 z gry, ale 7 zbiórek) zablokował Pawła Kowalskiego. Jeszcze Majcherek, po faulu Szawarskiego, spudłował dwa rzuty osobiste (do tego momentu szczecinianie mieli ponad 90% skuteczność) i gracze Koziorowicza mogli się cieszyć z pierwszego zwycięstwa pod jego wodzą.

Wygranej, która pozwoliła im awansować na siódme miejsce w tabeli. Nasi panowie tracą do czwartego Sokoła Łańcut już tylko punkt. Z kolei lublinianie długo nie mogli pogodzić się z porażką, mając po końcowym gwizdku duże pretensje do sędziów, których w drodze do szatni żegnały gwizdy lubelskich kibiców.

Wikana Start Lublin - King Wilki Morskie Szczecin 64:65 (20:11, 17:18, 10:20, 17:16)

Wikana Start: Wilczek 19, Kowalski 12, Czujkowski 11, Mordzak 11, Pełka 5, Michalski 4, Szawarski 2, Sikora 0, Wiśniewski 0 oraz Kaczmarski, Szczepaniak, Hałas.

King Wilki Morskie: Flieger 18, Białek 17, Mróz 8, Majcherek 7, Kowalczuk 6, Pluta 6, Bojko 3, Nowacki 0 oraz Balcerek, Koziorowicz, Kuśmieruk.

relacjďż˝ dodaďż˝: szlemiel