Nie wykorzystali szansy
Futsali¶ci Pogoni 04 Szczecin nie wykorzystali szansy, aby liderować w tabeli. Szczecinianie zremisowali w Katowicach z AZS Uniwersytetem ¦l±skim 3:3. W czwartej minucie niedzielnego spotkania Akademicy wyszli na prowadzenie po bramce Pawła Barańskiego. Szczecinianie starali się na szybk± odpowiedĽ. Stwarzali oni zagrożenie pod bramk± miejscowych, lecz na posterunku był katowicki bramkarz, Mateusz Bednarczyk. Do końca pierwszej połowy wynik pozostał bez zmian.
W drugiej odsłonie niedzielnej rywalizacji szczecinianie starali się pokonać Bednarczyka strzałami z dystansu. Wyrównuj±cego gola zdobył dopiero Mateusz Kubik. Sytuacja ta nie podcięła skrzydeł gospodarzom. Szymon Morgała był bardzo bliski strzelenia bramki Neagu.

Podopieczni Gerarda Juszczuka wyszli na prowadzenie w 35 minucie, rzut wolny wykorzystał Marcin Mikołajewicz. Największe emocje miały miejsce pod koniec spotkania. Akademicy wycofali bramkarza, co wykorzystał Mikołajewicz i było 3:1 dla go¶ci. Warto dodać, że była to jego setna bramka w ekstraklasie. Minutę przed końcowym gwizdkiem kontaktowego gola dla AZS zdobył Łukasz Ku¶, a po kilkunastu sekundach do remisu doprowadził Marcin Krzywka, który wykorzystał przedłużony rzut karny. Sensacyjny rezultat stał się faktem.

- To był jeden z naszych najlepszych meczów, mimo iż tylko - b±dĽ aż - remisowy. W szczególno¶ci dlatego, że pomimo zeszłotygodniowej porażki w Tychach, w kolejnym bardzo ważnym dla nas meczu udało nam się podj±ć walkę z pretendentem do mistrzostwa. W dodatku zagrali¶my w okrojonym składzie. Mam nadzieję, że ten mecz pozwoli wykrzesać nam jeszcze większ± wiarę w siebie przed kolejnymi spotkaniami i pomoże w utrzymaniu w ekstraklasie. Nie można powiedzieć, że Pogoń grała słabo, ponieważ miała momentami znaczn± przewagę i swoje sytuacje, ale szczę¶cie było dzi¶ po naszej stronie i udało nam się urwać ważny dla nas punkt a przeciwnikowi pokrzyżować plany - powiedział dla Futsal Ekstraklasy Mateusz Bednarczyk, bramkarz AZS U¦ Katowice.

Można było s±dzić, że 31 punktów, które dzieliło Akademików od Pogoni 04, jest argumentem do łatwej wygranej szczecinian. Sprawa mistrzostwa jest jednak nadal otwarta.

Pogoń 04 Szczecin 28 marca o 19:00 w Gdańsku zmierzy się z AZS Uniwersytetem. Katowiczanie natomiast w Bielsko-Białej zmierz± się z Rekordem i postaraj± się o niespodziankę na parkiecie lidera.

relacjďż˝ dodaďż˝: skryba1213

Ekstraklasa Futsalu - faza zasadnicza (2013/2014)
AZS U¦ Katowice Pogoń '04 Szczecin
3 3
23-03-2014 18:00
Bramki: Barański (4), Ku¶ (39), Krzywka (40) - Kubik (31), Mikołajewicz 2 (35, 39). dodaj video
Pogoń 04 Szczecin: Neagu, Koszmider, Kubrak – Bugański, Tubacki, Jakubiak, Mikołajewicz, Żebrowski, Gepert, Sharovara, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz

Żółte kartki: Koszmider, Sharovara

Dane pomogli uzupełnić: ginol27, Misiordon - dziękujemy