Dały serce Orkiestrze, ale nie dały rady facetom
autor: victoria sianówW Sianowie odbył się wielkoorkiestrowy halowy turniej piłki nożnej seniorów. W zawodach wystartowało 11 zespołów męskich i jedna ekipa kobiet z UKS Victoria S.P.2 Sianów. Emocji nie brakowało, ale w sumie nie wyniki były najważniejszą sprawą tylko charytatywny cel imprezy na rzecz 22 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Warunkiem uczestnictwa w turnieju było wrzucenie do puszki minimum 10 złotych na konto 22 WOŚP. Turniej po raz pierwszy rozegrano w nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie.
Rywalizacja w Sianowie rozpoczęła się najpierw systemem każdy z każdym w dwóch grupach a następnie grano o poszczególne miejsca. Turniej wygrała drużyna FC Skibno, która w finale pokonała Start Iskra Mokre. Piłkarki Victorii S.P. 2 zajęły w turnieju 11 miejsce. Mogłoby być lepsze miejsce, ale sianowianki zagrały w okrojonym składzie.

W zespole wystąpiły Malwina Grzelak, Natalia Sadowska, Klaudia Saganowska, Karolina Struszczyk, Joanna Świąder, Weronika Malinowska i Izabela Pawłowska. Trenerami ekipy byli Krystian Mural i Jędrzej Bielecki. Zwycięski zespól FC Skibno otrzymał puchar ufundowany przez Burmistrza Gniny i Miasta Sianów Macieja Berlickiego, który również grał w turnieju.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Przemek Saliwon z FC Skibno, królem strzelców Wojciech Fanfara Start Iskra Mokre z 5 bramkami a bramkarzem wybrano dwóch zawodników Michała Szczepankowskiego z FC Skibno i Darka Nowaka ze Startu Iskra Mokre. Ponadto w czasie turnieju trwała licytacja reprezentacyjnej koszulki Jolanty Siwińskiej, nadesłanej przez Przewodniczącego Komisji Piłkarstwa Kobiecego PZPN Andrzeja Padewskiego a wylicytował ją znany biznesmen i działacz sportowy z Sianowa Pan Marcin Grzywacz oraz kalendarza kobiecego PZPN, który to wylicytowała Pani Elżbieta Kozanecka. Była to udana impreza a organizatorzy zawodów przekazali na konto |WOŚP sporą kwotę pieniędzy.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria Sp.2 Sianów

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus