Morze w półfinałach
autor: tasiaDo zakończenia fazy play-off jeszcze dwie kolejki, jednak siatkarze Morza Bałtyk już zapewnili sobie udział rozgrywkach centralnych. Stało się tak za sprawą wygranej nad AZS UAM Poznań 3:1.
Początek meczu jednak nie zapowiadał takie obrotu spraw. Szczecinianie przespali pierwszą partię, w ogóle nie byli w stanie nawiązać walki z gospodarzami. Wynik 12:25 mówi sam za siebie.
- Nie da się ukryć, że nic nam na początku nie wychodziło. Graliśmy słabo w każdym elemencie. AZS nie musiał się mocno wysilać, żeby nas rozbić w tej partii. - komentuje Daniel Zabłocki, który w pierwszy set oglądał z ławki rezerwowych. W drugiej partii Michał Doliński musiał coś zmienić. Na rozegraniu pojawił się Krzysztof Zapaśnik, a na prawym skrzydle szansę dostał Daniel Zabłocki. Na efekty długo nie trzeba było czekać.
Szczecinianie wrócili do gry i od razu wyszli na prowadzenie 12:9, które utrzymywali przez dłuższy czas. Było już 23:20 dla Morza, jednak poznaniacy zdołali doprowadzić do remisu i emocjonującej końcówki. Z tej gry nerwów lepiej wyszli szczecinianie, wygrywając 27:25. Jak się później okazało był to kluczowy moment dla całego spotkania. Kolejne sety Morze wygrało do 18 i 22. - Kolejny raz pokazaliśmy, że potrafimy wychodzić z dużych opresji. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa zwłaszcza, że zapewniło nam ono grę w półfinałach. - kończy Daniel Zabłocki. Z dwóch ostatnich spotkań, wyjątkowo ciekawie zapowiada się te z Olimpią Sulęcin, aktualnym liderem. Odbędzie się ono w najbliższą sobotę w Szczecinie.

relacjďż˝ dodaďż˝: Voltair

II Liga Mężczyzn (1-4) (2013/14)