Juniorzy Młodsi KP pokonują Energetyka
Dzisiaj o godzinie 13.30 swoje spotkanie rozpoczęli Juniorzy Młodsi Klubu Piłkarskiego POLICE, którzy pokonali Energetyka Gryfino 2:0.

Pierwszego gola zdobył na początku spotkania Kamil Adamczyk, zaś drugiego gola dołożył pod koniec meczu Patryk Kaczorowski.

KP POLICE: Rubin (41' Strzelec) - Janicki M., Majos (41' Skowron), Buśko, Wojtasiak (50' Konieczny), Chruściel (65' Żak), Adamczyk, Kopociński (50' Przybyła), Felicki, Rozwadowski (65' Tkaczuk), Pawlak (50' Kaczorowski)

Energetyk: Robczak - Krupa, Szwajczuk, Pawlak, Borkowski (66' Wójcik), Kondraciuk (70' Drążek), Łabuda, Piskorowski, Ułasowicz, Rogacki, Reuter (59' Rosiński)

Statystyki (KP - Energetyk):

Strzały celne: 5 - 1

Strzały niecelne: 6 - 3

Faule: 10 - 9

Zółte kartki: 0 - 2 (Pawlak, Piskorowski)

Rzuty rożne: 6 - 2

Spalone: 0 - 2

Pogoda: przejściowe zachmurzenia, 14 st. C

Sędziowali: Spunda - Brzozowski, Bumbul (ZZPN)

Pierwsza groźna akcja meczu zakończyła się golem dla gospodarzy. W pole karne dynamicznie wpadł Kamil Adamczyk i w sytuacji sam na sam z bramkarzem mierzonym strzałem pokonał Tomasza Robczaka. W 10 minucie po silnym dośrodkowaniu Sebastiana Majosa, piłka przeleciała przez pole karne jednak dwóch zawodników KP nie zdążyło zamknąć akcji strzałem. Dwie minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotr Wojtasiak spokojnie przed polem karnym przyjął piłkę na klatkę po czym uderzył z woleja na bramkę, bramkarz obronił strzał. W 18 minucie po faulu na 20 metrze zawodnicy KP błyskawicznie zgrywają piłkę na prawo do Majosa, ten usiłował zacentrować na środek pola karnego, jednak obrona przecięła podanie. Minutę później po dośrodkowaniu z prawej strony piłka przeleciała ponad bramkarzem, dopadł do niej na lewej stronie Majos, Łukasz Kondraciuk zablokował strzał przedłużeniem pleców. W 27 minucie rajd środkiem przeprowadził Paweł Rozwadowski, zawodnik Energetyka przerwał akcję faulem na 18 metrze. Strzał z wolnego obroniony piąstkowaniem.

W 50 minucie po niskim dośrodkowaniu z lewej strony, Kamil Adamczyk usiłował bokiem stopy skierować piłkę do siatki gości, niestety piłka minęła o kilka metrów bramkę. W 57 minucie na 6 metrze w polu karnym na prawej stronie piłkę otrzymuje Kamil Konieczny, podaje na środek do Adamczyka, strzał z pierwszej piłki został jednak zblokowany i bramkarz przejmuje piłkę. Dwie minuty później Adamczyk podaje do Koniecznego, ten wbiega w pole po czym natychmiast oddaje niecelny strzał. Szkoda, że zawodnik ten nie popatrzył dookoła, znalazł się samotnie w polu karnym i na pewno mógł inaczej zakończyć tę akcję. W 63 minucie po dośrodkowaniu Koniecznego, na bramkę główkował Patryk Przybyła, piłka o centymetry minęła słupek. Kilka minut później lewą stroną blisko końcowej linii na bramkę biegnie Dominik Skowron, będąc kilka metrów od bramkarza oddaje silny strzał mierzony pod poprzeczkę, piłka jednak odbiła się od niej i wyszła za bramkę. W 77 minucie wynik spotkania ustala Patryk Kaczorowski. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Konieczny, zaś piłkę uderzył tuż koło dalszego słupka "Kaczor".

Dzięki tej wygranej piłkarze KP przerwali miniserię trzech spotkań bez wygranej.