Porażka z Bytyniem
autor: adaskoPrzegraną 1:0 Sokoła Suliszewo zakończył się wyjazdowy mecz szesnastej kolejki 4. grupy koszalińskiej A-klasy, w którym przeciwnikiem był Bytyń Nakielno. Spotkanie rozpoczęło się od kilku ataków gospodarzy, którzy przy wykorzystaniu sprzyjającego wiatru raz za razem posyłali długie piłki w kierunku naszego pola karnego, co niestety szybko dało efekt, bo już w 3. minucie zawodnicy Bytynia cieszyli się z prowadzenia. Po stracie bramki Sokół zabrał się za odrabianie strat, jednak starania nie przynosiły zamierzonego efektu.
Rywale natomiast konsekwentnie długimi podaniami pomijali środek pola, przenosząc futbolówkę w obręb naszego pola karnego. W 20. minucie czerwoną kartkę otrzymał Wojciech Puszczak za pokazanie gestu, który powszechnie uznawany jest za obraźliwy. Minutę później kartkę koloru żółtego zobaczył Maciej Jakubowski. Kilkanaście minut przed przerwą drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną ukarany został zawodnik Bytynia, co doprowadziło do wyrównania sił na placu gry. Po zmianie stron, wiatr pomagał drużynie gości, którzy przejęli inicjatywę, ale nadal żaden ze strzałów nie znalazł drogi do bramki. Po godzinie gry nasz zawodnik - Marcin Jakubowski otrzymał dwie żółte kartki przez co musiał opuścić boisko, a Sokół kończył mecz w dziewiątkę. W 60. minucie schodzącego Macieja Jakubowskiego zmienił Krzysztof Wisłocki. Pięć minut później w miejsce Dawida Dudzika wszedł Krystian Styburski. Mimo posiadania na boisku jednego zawodnika mniej to Sokół miał przewagę, a goście odpowiadali pojedynczymi kontratakami, jednak przewaga ta nie pozwoliła doprowadzić do wyrównania. Na piętnaście minut przed końcem spotkania w drużynie Sokoła Suliszewo dokonano podwójnej zmiany: w miejsce Michała Reczulskiego i Mateusza Zwindowskiego pojawili się odpowiednio Marcin Kostrzewa i Mateusz Krasowski. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie i to Sokół wrócił z Nakielna na tarczy przegrywając z miejscowym Bytyniem w stosunku 1:0.

Bytyń Nakielno 1:0 (1:0) Sokół Suliszewo

Za tydzień rywalem Sokoła Suliszewo w meczu rozgrywanym w niedzielne popołudnie o godzinie 17:00 w Drawsku Pomorskim będzie drużyna Znicza Dzikowo, która ostatnio zdobyła swoje pierwsze punkty i ma jeszcze realne szanse na utrzymanie, ich wola walki w połączeniu z brakami kadrowymi Sokoła może zapowiadać ciekawe spotkanie.