Bez niespodzianki w Koszalinie, pierwsze starcie dla AZS-u
Dziś (10.04.2014) wieczorem doszło do pierwszego z dwóch starć, które na przestrzeni trzech dni rozegrają ze sobą koszykarze AZS-u Koszalin i Kotwicy Kołobrzeg. Tak jak można było się spodziewać Akademicy ograli 76:62 osłabionych Czarodziei z Wydm, którzy mimo braku Matthew Rosińskiego oraz Terrella Parksa przez długi stawiali czas opór gospodarzom.

W pierwszej połowie meczu zgromadzeni w Hali przy ulicy Śniadeckich 4 w Koszalinie kibice przecierali oczy ze zdumienia. Skazywani na pożarcie goście, których wygrane należą do rzadkości, nie tylko dorównywali kroku gospodarzom, ale także kilkakrotnie wychodzili na prowadzenie. Dzięki dobrej postawie pod wodzą Grzegorza Arabasa (12 pkt.) przyjezdni na przerwę schodzili z dwupunktowym prowadzeniem.
Krótko po zmianie stron podrażnieni takim obrotem spraw gospodarze ostro wzięli się do roboty a że goście lekko zaspali to AZS w ciągu czterech minut po akacjach Szubargi, Wołoszyna i Robinsona zdobył dwanaście oczek z rzędu. Jak się potem okazało był to kluczowy moment meczu. Biało-niebiescy uzyskali dziewięć punktów przewagi, którą Kotwicy tylko chwilowo przed końcem trzeciej kwarty udało się lekko zniwelować.

W czwartej kwarcie miejscowi postawili kropkę nad i, kontynuując dobrą grę uzyskali czternaście punktów przewagi, którą utrzymali już do końca. Najskuteczniejszym graczem Akademików okazał się Jeff Robinson zdobywca 21 pkt. i ośmiu zbiórek. Nie wiele gorsi okazali się Wołoszyn i Harris. Po drugiej stronie barykady liderem był J. J. Montgomery zdobywca 16 pkt. Po dobrej pierwszej połowie w ciągu drugich dwudziestu minut Grzegorz Arabas, zdobył zaledwie dwa oczka.

AZS zanotował tym samym piątą wygraną z rzędu a Kotwica siódmą porażkę. Obydwa zespoły szanse na poprawienie statystyki mają już w niedzielę, gdy spotkają się ponownie w Hali Milenium.

AZS Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 76:62 (12:10, 16:20, 25:15, 23:17)

AZS Koszalin: Robinson 21 (8 zb.), Wołoszyn 16, Harris 14 (7 zb.), Szubarga 11 (5 zb., 5 as.), Trybański 6, Raczyński 4, Dąbrowski 2, Mielczarek 2

Kotwica: Montgomery 16 (4 straty), Arabas 14, Gospodarek 11 (8 start), Bigus 10 (10 zb.), Piechowicz 6, Ciechociński 5, Lasota 0, Żołnierczuk 0, Złoty 0.

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek

PLK Etap II (7-12) (2013/2014)