Remis w pierwszym meczu
Na inaugurację drugoligowych rozgrywek Kotwica zremisowała u siebie z Puszczą Niepołomice 1:1. Bramkę dla naszej drużyny strzelił niezawodny Krzysztof Biegański, dla gości natomiast trafił Krzysztof Zaremba.
Od pierwszych sekund spotkania odważniej ruszyli do ataku goście, natomiast Kotwica nastawiła się na grę z kontry. Okazało się to lepszą taktyką, gdyż to Andrzej Sobieszczyk miał w bramce więcej roboty. W 8 minucie zaatakował Krzysztof Biegański, ale w ostatniej chwili obrońca Puszczy wybił mu piłkę spod nóg. W 12 minucie długie podanie dostał Tomasz Rydzak, bramkarz jednak dobrze skrócił kąt i nasz skrzydłowy nie trafił w światło bramki. W 19 minucie znów blisko był Biegański, ale po dograniu Radosława Strzeleckiego nie trafił z kilku metrów w bramkę.
Goście pierwszy raz groźnie zaatakowali w 24 minucie. Madejski wrzucał piłkę w kierunku bramki z rzutu wolnego, ale wysunięty z bramki Mateusz Mika w odpowiednim momencie zorientował się i końcówkami palców wybił ją na rzut rożny. W 42 minucie kibice doczekali się w końcu bramki. Dwójkową akcję Biegański - Kugiel skutecznie zakończył ten pierwszy i Kotwica objęła prowadzenie.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Kotwica. W 47 minucie minimalnie spudłował Biegański, a chwilę później wrzuconej przez Rydzaka piłki nie sięgnął Patryk Pietras. Pod bramką Kotwicy najwięcej zamieszania stwarzali z kolei Zbigniew Zakrzewski i Krzysztof Zaremba. Właśnie ten drugi w 70 minucie dobrze odnalazł się w polu karnym i płaskim strzałem doprowadził do remisu. W końcówce obie drużyny dążyły jeszcze do zmiany wyniku, ale więcej bramek już nie padło.

Pierwszy mecz w II lidze zatem na remis, a już za tydzień Kotwica zagra w Mielcu z tamtejszą Stalą.

1:1 - 69' - Krzysztof Zaręba
Kotwica: Mateusz Mika - Bartosz Soczyński, Jakub Poznański, Paweł Szutenberg, Radosław Strzelecki, Tomasz Rydzak, Patryk Pietras, Mateusz Świechowski (87' Krzysztof Bułka), Konrad Korczyński (90' Tomasz Pikuła), Damian Kugiel (83' Konrad Mularczyk), Krzysztof Biegański (76' Tomasz Bejuk).

żółte kartki: Soczyński, Rydzak (obaj Kotwica) sędzia: Paweł Dreschel (Gdańsk)

Dane pomogli uzupełnić: Dziki, Jurgen, krkic, Lukas1986 - dziękujemy