T. Kafarski: Remis jest dobrym wynikiem
autor: Krzysztof Cichomski - C80Piotr Mandrysz (Termalica Brukbet Nieciecza): Dziękuje za gratulacje trenerowi gości. Spotkanie trudne. Mówiłem, że już łatwych spotkań mieć nie będziemy. Na lidera się zawsze drużyny sprężają. Pierwsza połowa bardzo dobra w naszym wykonaniu. Mieliśmy przewagę. Nie mówię o posiadaniu piłki, ale nawet w organizacji gry w ofensywie i tutaj zwieńczeniem tego był gol. Można było do przerwy strzelić więcej bramek bo gdyby moi chłopcy zachowali więcej spokoju - choćby sytuacja Petra Maslo. Praktycznie miał pustą bramkę i niepotrzebnie pośpieszył się ze strzałem to mogliśmy wypracować wyższą przewagę. No nie udało się.
Zdawaliśmy sobie sprawę, że jak się przegrywa 0-1 a tak było w przypadku Floty to ta drużyna nie ma nic do stracenia, że będzie próbowała odwrócić losy tego spotkania. Mam pretensje do zespołu tylko o to, że mimo iż Flota chciała wyrównać to nam niepotrzebnie w kilku sytuacjach grzały się głowy. Było trzeba spokojnie po operować piłką. Więcej się przy niej utrzymywać i myślę, że rywal z każdą minutą tę nadzieję na wyrównanie by stracił, a tak strata piłki w środku pola, brak podejścia do Bruda, który uruchomił podaniem Opałacza i stało się to co się rzadko tu zdarza, gdy prowadzimy z przeciwnikiem. Już to kiedyś mówiłem po spotkaniu z Dolcanem Ząbki i powiem to również po spotkaniu z Flotą Świnoujście, że nie da się wszystkich spotkań wygrać. Ja się bardzo cieszę z tego, że w dalszym ciągu jesteśmy zespołem, który dalej nie przegrał spotkania. Licznik bije. Myślę, że jeśli utrzymamy taką dyspozycję w jakiej teraz jesteśmy to jeszcze tej jesieni zapunktujemy i parę meczów uda nam się wygrać. Remis wprawdzie prowadząc nikogo nie cieszy, ale zły też nie jest.

autor: BengoroTomasz Kafarski (Flota Świnoujście: Ja zacznę to podsumowanie meczu nietypowo bo najpierw chciałbym pochwalić trenera i jego zespół za dotychczasowe osiągnięcia, za ilość zdobytych punktów i za jakość w grze. Wynik jaki osiągnęliśmy tutaj z mojej strony wydaję się, że nie jest wynikiem przypadkowym. Do przerwy na pewno lepszym zdecydowanie zespołem była Termalica. Po przerwie z minuty na minutę to my dochodziliśmy do głosu. Sam już doświadczyłem w tym sezonie kilku takich meczów, że jeśli przy 1-0 nie kończysz meczu i jest on otwarty to bardzo często kończy się remisem. My strzeliliśmy bramkę po takim najlepszym naszym momencie naszej gry. Takich momentów nie było za wiele, ale remis z takim zespołem, tak grającym jest dla nas dobrym wynikiem.

1:1 - 79' - Opałacz
TERMALICA: 12. Sebastian Nowak – 18. Peter Maslo, 5. Jakub Czerwiński, 3. Bartosz Kopacz, 25. Mateusz Kupczak, 19. Krzysztof Kaczmarczyk, 9. Bartłomiej Smuczyński (61' 29. Mateusz Janeczko), 2. Dawid Sołdecki, 20. Jakub Biskup (kpt.), 7. Tomasz Foszmańczyk, 21. Emil Drozdowicz

FLOTA:. Darko Brljak, 4. Michał Stasiak (kpt.), 6. Marek Opałacz, 7. Lukasz Sołowiej, 8. Marek Niewiada, 11. Rafał Grzelak, 13. Charles Nwagou (46' 21. Dawid Retlewski), 15. Sebastian Kamiński, 16. Paweł Lisowski (71' 14. Daniel Brud), 19. Arkadiusz Reca, 33. Sebastian Olszar

żółte kartki: Smuczyński, Maslo, Janeczko (Termalica) - Nwaogu, Olszar, Stasiak (Flota) sędzia: Sebastian Jarzębak (główny), Krzysztof Myrmus, Zbigniew Szymanek (asystenci), Rafał Rokosz (techniczny)

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy

T. Kafarski: Remis jest dobrym wynikiem (Bengoro)