Iskierka rozgrzała Vielgovię!
Przed meczem na trybunach stadionu w Wielgowie zaczęło przybywać coraz więcej kibiców obu drużyn. Czuło się atmosferę derbów. Tylu kibiców dawno nie było na meczu Vielgovii. Dawno nie było też tylu ochroniarzy i przedstawicieli Policji, przybyło nawet kilku anty terrorystów. A wszystko przez buńczuczne zapowiedzi niektórych kibiców, niezbyt przychylnych Vielgovii, dwóch drużyn. Powoli z szatni zaczęli pojawiać się na boisku zawodnicy, główni aktorzy dzisiejszego spotkania, „zawodowcy” z Iskierki Śmierdnica i amatorzy z Vielgovii Szczecin. Po dopełnieniu przez sędziów tego spotkania wszelkich formalności, zawodnicy Iskierki ustawili piłkę na środku boiska i sędzia zagwizdał dając pozwolenie na rozpoczęcie meczu. Zawodnik Iskierki kopnął piłkę do swojego kolegi, ten podał następnemu i zanim zawodnicy Vielgovii zorientowali się, o co chodzi, piłka minęła słupek bramki Szkudlarka. Tym sposobem, o mały włos, Iskierka zdobyłaby gola już w pierwszej minucie spotkania.

W rewanżu, w 3 minucie, Borysewicz z wolnego podaje piłkę do Kustrzyka, a ten strzela i piłka mija spojenie słupka i poprzeczki bramki Iskierki. W 8 minucie z 30 metrów próbuje zaskoczyć bramkarza Iskierki Gorczyński, ale strzał w jego wykonaniu jest niecelny. Mecz jest szybki, ale sytuacji bramkowych brak. W 19 minucie meczu zawodnik Iskierki odbiera piłkę obrońcom Vielgovii, podaje ją do Jędrzejewskiego, a ten dopełnia formalności. Iskierka prowadzi 1:0. Dwie minuty później z dużego kąta, z lewej strony strzał zawodnika Iskierki ledwo broni Szkudlarek. Za chwilę następuje rewanż Vielgovii, ale piłkę wyłapuje bramkarz. W 33 minucie poprzeczka ratuje Vielgovię od utraty drugiego gola. Jeszcze tylko w 41 minucie jest zagrożona bramka Iskierki, ale piłka uderzona z 25 metrów mija słupek bramki.

Po przerwie za Gnieteckiego wchodzi Woźniak. W 49 minucie Kustrzyk podaje do Teresiaka, a ten strzela z 25 metrów obok słupka bramki. W 57 minucie Woźniak, dosyć nieszczęśliwie, przed własnym polem karnym dośrodkowuje, piłkę przechwytuje Cytowicz, strzela na bramkę i jest 2:0 dla Iskierki. Od tego momentu zawodnicy Iskierki cofnęli się do obrony, ograniczając się tylko do groźnych kontr. Dużą przewagę w polu zdobywa Vielgovia. Za Teresiaka wchodzi Jeziorny. W 64 minucie akcję środkiem boiska przeprowadzają zawodnicy Vielgovii. Piłkę dostaje Kustrzyk i strzela w lewy róg bramki, zdobywając honorowego gola na 1:2. W 80 minucie Borysewicz kiwa dwóch obrońców Iskierki, wpada z piłką na pole karne. Kiedy zmierza w kierunku bramki zostaje sfaulowany, a sędzia odgwizduje rzut karny. Do piłki podchodzi Tomaszewski. Silnie kopie piłkę, ta odbija się od poprzeczki i wpada do bramki. Jest 2:2. Od tego momentu taktykę zmienili zawodnicy Iskierki, przyspieszyli grę i mecz stał się bardziej wyrównany. W 85 minucie zamieszanie pod bramką Vielgovii. W polu karnym piłkę zdobywa zawodnik Iskierki, silnie strzela na bramkę Szkudlarka, lecz piłka trafia w łokieć obrońcy. Odbija się i kozłuje w stronę środka boiska. Sędzia puszcza grę. Swoje nie zadowolenie okazują zawodnicy Iskierki. Jest to jedyna sytuacja podczas całego spotkania, w której ktokolwiek może mieć pretensję do sędziów. W 88 minucie po kontrze Vielgovii Kustrzyk strzela obok słupka bramki Iskierki. Mecz kończy się podziałem punktów.

2:2 - 80' - Adam Tomaszewski (k)
Vielgovia: 1.Szkudlarek Artur - 13.Gorczyński Marcin, 5.Boguszewski Piotr, 21.Białek Krzysztof, 10.Ceberek Piotr, 20.Tomaszewski Adam, 14.Kustrzyk Tomasz (c), 22.Borysewicz Arkadiusz, 7.Teresiak Marek (9.Jeziorny Sławomir), 17.Szymoniak Mariusz, 4.Gnietecki Łukasz (46' 11.Woźniak Łukasz). Pozostali rezerwowi: 8.Gancarek Marek, 16.Dida Dariusz, 18.Suska Michał
Iskierka: 12.Grzanka Mariusz - 33.Kropidłowski Paweł (30' 11.Palacz Dariusz), 4.Stefanik Ryszard (c), 31.Jakubczak Krzysztof, 17.Koziński Tomasz, 10.Jakubczak Piotr (60' 9.Piczak Krzysztof), 23.Jankowski Adrian, 7.Jędrzejewski Maciej (81' 6.Rózga Patryk), 2.Garzyński Grzegorz, 18.Cytowicz Radosław, 3.Piotrowski Robert. Pozostali rezerwowi: 1.Koziński Piotr, 8.Mrówka Marcin, 5.Pawlik Michał, 39.Szefer Artur

żółte kartki: Kropidłowski (Iskierka) sędzia: Brzozowski (główny) oraz Nagadowski i Węgielski (asystenci)

Dane pomogli uzupełnić: oleko, aszef - dziękujemy