Koniec dobrej passy KP II Police
Mieszko Mieszkowice - KP II Police 1:1 (1:1)

Mieszko podejmowało lidera 5 ligi KP II Police. Drużyna z Polic wzmocniona zapewne zawodnikami z 3 ligi, ponieważ pierwsza drużyna Polic grała mecz w sobotę, zremisowała po ciekawym meczu w Mieszkowicach 1:1.

Mecz zaczął się od walki o każdy metr boiska. Widać było, że obie drużyny atakowały. KP II Police rozgrywał składne akcje i widać było przewagę umiejętności zawodników z Polic. Mieszko ograniczyło się do groźnych kontr. W jednej z akcji Bogusz po podaniu obrońcy znalazł się w polu karnym sam na sam z bramkarzem Polic jednak nie trafił w bramkę. Policzanie odpowiadają bardzo skutecznie. Przed polem karnym sędzia uznał, że faulowany jest zawodnik z Polic. Podyktowany został rzut wolny. Zawodnik z Polic uderza piłkę mocno i precyzyjnie tak, że ląduje w samo okienko tzw. piłkarskie "widły". Bramkarz Mieszka jedynie wzrokiem odprowadził piłkę, jednak przy takim uderzeniu nawet najlepsi z bramkarze nie mieli by za wiele do powiedzenia. Gra się zaostrzyła, napastnik Mieszka - Bogusz szarżował w polu karnym jednak ponownie chybił. Przed zakończeniem pierwszej połowy rzut wolny dla Mieszka z okolic połowy boiska. Do piłki podchodzi Szkolnicki dogrywa mocną piłkę w głąb pola karnego, ta szybko przelatuje przez wszystkich zawodników, akcję zamyka zawodnik Mieszka - Łazański i na wślizgu pakuje piłkę do siatki obok zaskoczonego bramkarza Polic. Tak kończy się ciekawa połowa. W drugiej połowie gracze Polic chcieli doprowadzić do remisu jednak Mieszko konsekwentnie z mniejszymi i większymi problemami broniło wyniku, który się już nie zmienił.

KP II Police straciło pierwsze punkty w lidze jako beniaminek, jednak prezentuje dobrą uporządkowaną piłkę i widać, że wygrane z Odrą Chojna 0:3 jak i pozostałymi drużynami od tej pory nie jest dziełem przypadku.

Podsumowując należy zaznaczyć, że wynik remisowy jest wynikiem sprawiedliwym. W meczu nie zabrakło walki za równo z jednej jak i drugiej strony, a remis z tak grającą drużyną z Polic, mającą pierwszą drużynę w 3 lidze jest wynikiem korzystnym dla Mieszka, które mimo wszystko sezon zaczęło nieco gorzej. Kolejny mecz Mieszko rozegra za tydzień w niedzielę w Chociwlu, gdzie walczyć będzie o kolejne ligowe punkty z Piastem.

relacjďż˝ dodaďż˝: kazik