Tenisowa gościnna dla Hutnika
Po raz pierwszy w tym sezonie Hutnik występował w roli gospodarza. Jednak mecz ten odbył się na stadionie SALOS-u przy ul. Tenisowej. Jak się później okazało jest to stadion przyjazny dla Hutnika. Początek meczu to zdecydowany pressing Orła, który już w pierwszych minutach stworzył sobie dogodne sytuacje. Wywalczył kilka rzutów rożnych oraz rzutów wolnych, z których jednak nic nie znalazło drogi do bramki. Po tych pierwszych 10 minutach Hutnik przejął inicjatywę i narzucił swój styl gry.Efektem czego było zdobycie trzech bramek.

Tego dnia świetnie dysponowany był Tomasz Skibiński, który zdobył dwie bramki i siał popłoch w szeregach obronnych Orła. Trzeciego gola dorzucił Józef Gawron uderzeniem głową. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3-0. Wydawałoby się, że kolejne trafienia to tylko kwestia czasu. Po raz kolejny Hutnik raził swoja nieudolnością, stwarzając sobie 100 procentowe sytuacje, których nie potrafił wykorzystać, przez co nadziewał się na groźne kontry. Wynik do końca meczu już nie uległ zmianie dzięki czemu defensywa Hutnika zachowała czyste konto.

relacjďż˝ dodaďż˝: hutnik1949