Błękitni wypunktowani przez Energetyka
autor: maggiPo serii 10 meczów bez porażki piłkarze Błękitnych Stargard uznali wyższość Energetyka Gryfino, z którym przegrali na wyjeździe 2:0.

Spotkanie nie obfitowało w parady bramkarskie. Gdyby w pierwszej połowie obydwa zespoły wykorzystały ciekawe sytuacje do zdobycia bramek skończyłoby się zapewne na owiele wyższym wyniku.
Już w pierwszej minucie spotkania Energetyk dał ostrzeżenie stargardzianą poprzez strzał Marcina Krupy. Pierwszą najdogodniejszą okazje do objęcia prowadzania Błękitni mieli w 18. minucie, jednak piłkę z bramki po strzale Tomasza Pustelnika wybił Marcin Pietraszewski.

Parę minut później napastnik gospodarzy Robert Śliwiński trafił w poprzeczkę. W 35. minucie było 1:0 piłkę dośrodkował kapitan Energetyka Marcin Mielnik a najwyżej doskoczył Marcin Krupa.

W drugiej części spotkania gra podopiecznych trenera Arkadiusza Zająca była nieco lepsza. Do ataku przeszedł Przemysław Filocha, a Jakub Procyk zamienił się z Wojciechem Greguła na pozycji środkowego obrońcy. Szczególnie zmiana w ataku wyszła na lepsze.

Błękitni mieli przewagę w środku pola, ładnie grał Bartłomiej Zdunek jednak akcje w okolicach pola karnego kończył się niecelnym strzałem albo stratą. W doliczonym czasie gry komplet punktów Energetykowi zapewnił zmiennik Damian Sowa.

Minuta po minucie

1 - Pierwsza akcja Energetyka zakończona niecelnym strzałem Krupy.

3 - Inczewski na 30 metrze przechwytuje piłkę, z 16 metrów strzela lekko a piłka minimalnie mija bramek Horodyjskiego.

11 - Greguła ponownie faluje, z rzutu wolnego z okolic 20 metrów Śliwiński strzela wysoko nad poprzeczką.

16 - Dobra piłka do Inczewskiego, przejmuje ją Marat.

18 - Z rzutu rożnego Zdunek dośrodkowuje Pustelnik główką strzela po długim rogu Pietraszewski wybija z bramki.

21 - Zdunek zabiera piłkę Mielnikowi, ten jednak faluje stargardzkiego skrzydłowego. Z wolnego Zdunek trafia w boczną siatkę.

26 - Śliwiński strzela z 18 metrów w poprzeczkę.

35 - 1:0. Po krótkim rzucie rożnym Mielnik-Śliwiński ten pierwszy dośrodkowuje, do piłki podskakuje Krupa i pokonuje Kaczmarczyka.

38 - Gnap do znajdującego się w polu karnym Masztalera, obrońcy Błękitnych wybijają na rożny.

45 - Z rożnego Greguła główką strzela bardzo niecelnie.

50 - Kolejna okazja do zagrożenia bramce Horodyjskiego zmarnowana przez Inczewskiego.

53 - Prostopadła piłka do Gajdy od Gibasa obrońcy w polu karnym wślizgiem oddalają niebezpieczeństwo.

67 - Kaczmarczyk nie pewnie łapie uderzenie Mielnika z rzutu wolnego.

76 - Śliwiński do Usowicza, Kaczmarczyk wychodzi z bramki i bardzo szczęśliwie przejmuje piłkę.

85 - Żółta kartka dla Śliwińskiego za opóźnianie wykonania rzutu wolnego przez Błękitnych.

90+1 - 2:0. Po rzucie rożnym piłka trafia na 25 metr do Sowy ten ustala wynik.

90+2 - Zdunek z rzutu wolnego strzela nad poprzeczką.

Błękitni Stargard: Kaczmarczyk - Filocha, Procyk, Pustelnik, Gibas, Greguła, Ł. Karasiak (46 Korycki, 58 D. Karasiak), Zdunek (90 Piotrowski), Jureczko, Inczewski, Gajda

Rezerwowi którzy nie grali: Klimaszewski - Janiak, Kamiński.

Energetyk Gryfino:Horodyjski - Marat, Masztaler, Marzantowicz, Pietraszewski, Gnap (84 Szandruk), Hołownia (46 Sowa), Mielnik, Krupa, Śliwiński, Plis (60 Usowicz).

Rezerwowi którzy nie grali: Kaliciak - Lewandowski, Durajczyk.

Żółte kartki: Śliwiński (niesportowe zachowanie) - Filocha (za faul na Śliwińskim)