Mistrzowie piątego seta ogrywają Espadon
autor: adaskoMistrzowie piątego seta, tak właśnie trzeba zacząć mówić o siatkarzach AGH 100RK AZS Kraków, którzy pokonali Espadon 3:2(17:25; 19:25; 25:21, 25:14, 16:14), mimo że szczecinianie byli o krok od zwycięstwa 3:0. Dla krakowian jest to już trzeci mecz z rzędu rozstrzygnięty w tie-breaku.

Dwa pierwsze sety to bardzo dobra gra szczecinian. Gospodarze nawet na chwilę nie oddali w nich prowadzenia przyjezdnym. Dobrze funkcjonował blok, zagrywka, wiele akcji było kończonych już w pierwszym ataku. Nawet odbiór, z którym do tej pory szczecinianie mieli największy problem działał bez zarzutu. Wydawało się, że zwycięstwo i to za trzy punkty jest tylko kwestią czasu. Niestety dla Espadonu, AGH 100RK AZS Kraków po raz kolejny pokazał, że trzeba się z nim liczyć do samego końca.
Problemy Espadonu rozpoczęły się w trzecim secie przy wyniku 11:11, kiedy to najpierw krakowianie zablokowali Macieja Wołosza, a chwilę później Łukasza Pietrzaka(11:13). Co prawda szczecinianie cały czas starali się prowadzić wyrównaną walkę, ale niestety gdzieś jakby uciekła pewność z dwóch pierwszych setów. Od stanu 20:21, Espadon zdobył zaledwie jeden punkt i to przyjezdni cieszyli się z wygrania tej partii.

W czwartym secie goście od razu wyszli na prowadzenie 10:4 po świetnych zagrywkach Michała Dzierwy. Espadon stawał się bezradny, a zwycięstwo w czwartym secie zaczęło bardzo szybko uciekać. Nie pomogło nawet wprowadzenie do gry wracających po kontuzjach Macieja KordyszaMateusza Leszczawskiego. Szczecińscy kibice musieli przecierać oczy ze zdumienia bowiem ich drużyna została rozbita do 14.

W tie-breaku również od początku lepsi byli przyjezdni. 1:3, 7:10, 8:12 takie wyniki pojawiały się na tablicy. Gra nieco ożywiła się gdy ponownie pojawił się na parkiecie Maciej Kordysz. Szczecinianie wyrównali na 12:12 i od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Emocje sięgnęły zenitu gdy Espadon obronił pierwszą piłkę setową ledwo przebijając piłkę na drugą stronę, a po chwili świetnym blokiem popisał się Janusz Gałązka. Niestety nie odwróciło to losów piątej partii. Dwie najważniejsze piłki całego spotkania padły łupem krakowian i to oni mogli cieszyć się z dwóch punktów zdobytych na trudnym, szczecińskim terenie.

Espadon Szczecin - AGH 100RK AZS Kraków(25:17; 25:17; 21:25, 14:25, 14:16)

Espadon:Gałązka, Pietrzak, Nowak, Orłowski, Wołosz, Kwiecień, Filipowicz(libero) oraz Dembiec(libero) Zabłocki, Kordysz, Leszczawski, Cedzyński

AGH: Górski, Dzierwa, Szalacha, Akala, Walczykowski, Surma, Głód (libero) oraz Kosiek, Gnatek, Halaba, Małysza i Galiński

relacjďż˝ dodaďż˝: Voltair