Świetny debiut Radenovicia, AZS zdemolował Trefl
autor: www.mojacrvenazvezda.netW meczu 18. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki AZS Koszalin nie dał najmniejszych szans w Sopocie miejscowemu Treflowi pewnie wygrywając 90:61. Świetny debiut w biało-niebieskich barwach zaliczyć nowy środkowy koszalinian Ivan Radenović (na zdj. jeszcze w barwach Crveny Zvezdzy Belgrad), który w ciągu dziewiętnastu minut zgromadził na swoim koncie 17 pkt., 7 zbiórek i jedną asystę, gospodarze często nie mogąc poradzić sobie z Serbem faulowali go.
- Nie ukrywam, że troszkę się stresowałem, ponieważ nie do końca wiedziałem, czego mogę się spodziewać. Nie znałem realiów polskiej ligi, ale jestem usatysfakcjonowany ze swojego występu. Cieszę się, że mogłem pomóc zespołowi. Najważniejsza jest wygrana - mówił skromnie po meczu center AZS-u.
Przed meczem sporo pisaliśmy o nieobliczalności sopocian, którzy potrafią pokonać faworyta i przegrać z przedostatnią drużyną ligi. Dzisiaj (01.02) żółto-czarni pokazali ją w negatywnym aspekcie, razili nieskutecznością, mięli problemy pod tablicami i wyprowadzaniem swoich akcji.
Zupełnie na innym biegunie byli Akademicy, którzy już od samego początku wzięli się ostro do pracy. W piątej minucie pojedynku po sześciu oczkach Szewczyka, pięciu Woodsa i dwóch Swansona przyjezdni osiągnęli osiem oczek przewagi, którą w zasadzie przez większość pojedynku już tylko powiększali.

autor: Adam PilarczykO debiucie Radenovicia już pisaliśmy jednak to nie on był głównym bohaterem tego spotkania był kto inny. Szymon Szewczyk przed przerwą zgromadził na swoim koncie dziewiętnaście oczek. To przede wszystkim dzięki jego grze goście grę po zmianie stron rozpoczynali z szesnastopunktowym prowadzeniem i przez większość drugiej połowy mógł odpocząć.

Gdy na ławce siedział polski środkowy, błyszczeli inni m.in. Radenović oraz Woods, któremu niewiele zabrakło do double-double. W pewnym momencie Akademicy prowadzili nawet różnicą 37. punktów, jednak dzięki rozluźnieniu w końcówce ostatecznie wygrali 'tylko' 90:61 i można powiedzieć w końcu także na wyjeździe zaprezentowali się tak jak grają w hali przy ulicy Śniadeckich.

Trefl Sopot - AZS Koszalin 61:90 (17:24;16:25;10:26;18:15)

Trefl: Vasiliauskas 15 (4x3), Bendzius 14 (5 zb.), Michalak 9, Lydeka 6, Kulka 5 (5 zb.), Leończyk 4, Dzierżak 3, Dutkiewicz 3, Stefański 2, Kemp 0 (5 as.), Włodarczyk 0

AZS Koszalin: Szewczyk 21 (5x3), Woods 17 (9 zb., 5 as.), Radenović 17 (7 zb.), Swanson 12 (5 zb.), Stelmach 8, Dąbrowski 5, Austin 2 (5 zb.), Vrbanc 3, Mielczarek 3, Pacocha 2, Rybicki 0
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne / Sportowe Fakty

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek