Zagrają po raz pierwszy ze sobą spotkanie ligowe
Już w najbliższą sobotę o godzinie 16.00 przy ulicy Głównej odbędzie się spotkanie o mistrzostwo III ligi pomiędzy Unią Janikowo - Regą Meridą Trzebiatów.

W ostatnim meczu piłkarze z Trzebiatowa zdobyli cenny punkt w Ciechocinku z miejscowym Zdroju. Rega objęła prowadzenie już w 12 minucie po strzale Philipa Umukoro zaś Zdrój zdobył bramkę z rzutu karnego zaraz po zmianie połowy(48 minuta).

Poprzedni sezon piłkarze Unii grali w II lidze. Skończyli na 16 miejscu z dorobkiem 36 punktów. Unia grała w barażach z zespołem z III ligi II grupy Wartą Poznań. Warta okazała się lepszym zespołem od zespołu z Janikowa remisując w Poznaniu 1:1 i remisując na boisku w Janikowie 2:2.Unia jest zespołem, który walczy o awans do nowej I ligi i musi zdobywać na każdym kroku punkty. W zespole z Janikowa w sezonie 2006/07 najwięcej bramek zdobył Krzysztof Kretkowski(7 goli).

W sezonie 2006/07 piłkarze Regi nie spotkali się z klubem z Janikowa. To będzie pierwsze spotkanie ligowe pomiędzy tymi drużynami.

Obecnie Unia zajmuję 5 miejsce w tabeli. Po 9 spotkaniach zgromadziła 15 punktów o 8 punktów więcej niż Rega Merida. Piłkarze Unii mają 4 wygrane (1:0 Mieszko, 2:0 Kaszubia, 4:1 Rodło i Jarotę) 3 remisy(1:1 Kotwica, 0:0 Zdrój, 3:3 Wierzyca) i 2 porażki(1:2 Nielba, 1:3 Flota). Zawodnicy Unii często zdobywają bramki, mają 17 strzelonych i 11 straconych. A piłkarze z Trzebiatowa mają 2 wygrane (2:1 Cartusia, 3:1 Mieszko) remis (1:1 Zdrój) i 6 porażek (0:2 Flota, Victoria, Jarota, 0:5 Wierzyca, 0:1 Kujawiak, 2:3 Kaszubia,). Piłkarze Regi rzadko trafiają do bramki strzelili 8 bramek, a stracili aż 18.

Obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem Unii jest Bekas (7 goli). 3 gole zanotował Tarnowski, po 2 gole Filipek, Mrvaljević, Mysiak, a jedną bramkę zdobył Marciniak.

3:1 - 85' - Filipek
Unia Janikowo w składzie: Wróbel Michał, Wrzesiński Bartosz, Drajer Marcin, Warczachowski Tomasz, Pawlak Szymon(79’Morou Amadou), Kalinowski Łukasz, Filipek Krzysztof, Bekas Tomasz, Mysiak Maciej(61’Mrvaljevic Żelijko), Marciniak Filip(’84 Biegański), Tarnowski Marcin

Rega Merida w składzie: Twarzyński Kamil, Murawski Marcin, Wawiórko Marcin, Batista Fernando(79’Antczak), Lucien Bola(46’Szymański), Bejuk Tomasz, Mendelski Michał, Jarmoszewicz Grzegorz(68’Królak), Dubiela Piotr(83’Gołąbek), Husejko Dominik, Umukoro Philip

sędzia: Marciniak Szymon - Mazowiecki ZPN

Dane pomogli uzupełnić: Merida, Kamila - dziękujemy