Kamień zwyciężył w Stargardzie!
autor: slawekDrużyna Repro Service Pol, reprezentująca Kamieńską Amatorską Ligę Futsalu, wygrała rozgrywany w niedzielę Turniej Mistrzów. W finale pokonała 2:1 drużynę Betmix/Aviva Stargard. Trzecie miejsce przypadło drugiej stargardzkiej ekipie, obrońcom tytułu, graczom Klinkieru Grzelak. W turnieju wystąpiło 10 drużyn.
Była to czwarta edycja Turnieju Mistrzów, a druga z rzędu rozgrywana w stargardzkiej hali OSiR. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało 10 zespołów, w tym dwa miejscowe. Stawka turnieju była duża: główne trofeum ufundowane przez prezydenta miasta oraz prawo organizacji Turnieju Mistrzów w kolejnym roku. Numerem jeden okazała się ostatecznie drużyna z Kamienia Pomorskiego. Co ciekawe, ekipa Repro Service Pol, bo o niej mowa, zastąpiła dwa dni przed turniejem inną drużynę z tego miasta, Medicinę, która zrezygnowała z powodu problemów kadrowych.
Organizator ligi w Kamieniu, „delegując” wicemistrzów KALF na turniej w Stargardzie, zażartował, że czas przerwać hegemonię Stargardu. I jego „podopieczni” wzięli sobie te słowa do serca. W grupie wygrali 2 mecze, 1 zremisowali i 1 przegrali. W półfinale pokonali goleniowski Wind Power 3:0, a w finale zwyciężyli stargardzki team Betmix/Aviva 2:1. Jedną z bramek zdobył Patryk Wikło, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Nagrody odebrali także: Mateusz Bednarski (Betmix/Aviva, najlepszy bramkarz) oraz Mateusz Wróbel (Repro Service Pol, król strzelców).

Stargardzkie drużyny, mimo iż żadna z nich nie obroniła pierwszego miejsca, udział w turnieju mogą zaliczyć do udanych. Zespół Betmix/Aviva był drugi, a Klinkier Grzelak - po zwycięstwie nad Goleniowem - trzeci. W turnieju wystąpili jeszcze zawodnicy z lig w Szczecinie, Gryficach, Mrzeżynie, Gorzowie Wielkopolskim i Choszcznie. „Dziką kartę” otrzymali zawodnicy reprezentujący team Guinness ZDR ze Złocieńca i Drawska Pomorskiego. Dla nich turniej w Stargardzie był przetarciem przed zaplanowaną na marzec próbą bicia rekordu Guinnessa w ciągłej grze w piłkę halową.

Wyselekcjonowana reprezentacja będzie czynić to nieprzerwanie przez 45 godzin. Nagrody uczestnikom wręczyli prezydent miasta Sławomir Pajor praz prezes OSiR Beata Radziszewska. Turniej, z ramienia OSiR, prowadził Sławomir Stańczyk. Za rok rozgrywki zorganizuje Kamień Pomorski.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Sławek

relacjďż˝ dodaďż˝: slawek