Baszta zgasiła Płomień!
Pewne, przekonywujące zwycięstwo w „meczu na szczycie” odniosła sławieńska Baszta, która pewnie pokonała Płomień Jeżyczki, aż 5:0.
Baszta Sławno grając przy żywym dopingu swoich kibiców z grupy kibicowskiej „Gang Albanii” już od pierwszych minut uzyskała przewagę optyczną i tylko kwestią czasu było kiedy padnie pierwsza bramka. W tym meczu dobrze dysponowane były boki pomocy, na których Atalski i Marciniak robili popłoch z blokiem defensywnym przeciwników. Pierwszą bramkę w 18 minucie meczu po strzale głową z rzutu rożnego strzelił Tomasz Dąbrowski. Chwilę później kolejne dogodne sytuacje do strzelenia bramki mięli Marciniak, Atalski, Dąbrowski, Iwanisik, czy Klejna jednak do 28 minuty żadna z tych sytuacji nie przerodziła się na druga bramkę.
Dopiero w 28 minucie Marciniak urwał się obrońcą po idealnym podaniu na wolne pole od Dąbrowskiego i wyszedł sam na sam z bramkarzem Jeżyczek. Jeden jednak sparował strzał do boku. Do piłki dopadł Atalski pakując ją do pustej bramki. 2:0 dla Baszty. Kolejne minuty to dalszy napór Baszty, która „poczuła krew”. W tej połowie pomimo kolejnych dogodnych sytuacji nie udało się podwyższyć prowadzenia i do przerwy Baszta prowadziła z Płomieniem Jeżyczki 2:0.

W drugiej połowie przez pierwsze 5 minut to Płomień chciał zaskoczyć Basztę odważniejszym graniem. Jednak w groźnych sytuacjach bardzo dobrze interweniował Skok. Bramkarz Baszty popisał się niesamowitą paradą, w której wyjął piłkę lecącą w samo „okienko” bramki. Kibice w młynie na kolejne bramki musieli czekać, aż do 60 minuty. Wtedy to po akcji Atalskiego i jego ostrej centrze do środka piłkę do bramki wpakował grające dobre zawody Kamil Klejna. Minutę później było już 4:0 po ofensywnej akcji Maćka Putno. Kibice motywowali Basztę do dalszych bramek przyśpiewkami „Jeszcze jeden!” jak i „4:0 to za mało, by kibiców radowało”. Wiadomo, wola kibiców jest święta i w 87 minucie spotkania po kolejnej asyście Atalskiego (który zagrał genialne zawody strzelając bramkę i notując trzy asysty) bramkę na 5:0 zdobył Dąbrowski tym samym ustalając wynik spotkania.

Druga połowa powinna przynieść Baszcie o wiele więcej bramek jednak szczęścia brakowała Tomkowi Nowakowi, Kamilowi Klejnie, Maćkowi Siernickiego (który dwukrotnie minimalnie chybił podczas lobowania bramkarza z 30 metrów), Piotrka Atalskiego, Tomka Dąbrowskiego, Igora Iwanisika i wielu innych. Baszta zagrała najlepszy mecz w sezonie i uczyniła znaczący krok w kierunku utrzymania się w A klasie.

relacjďż˝ dodaďż˝: michal88sla

A klasa Koszalin gr. 1 (2014/2015)
Baszta Sławno Płomień Jeżyczki
5 0
10-05-2015 12:00
bramki Baszta: Tomasz Dąbrowski 18 i 88min, Piotr Atalski 28min, Kamil Klejna 61min. i Maciej Putno (62min.) dodaj video
Baszta Sławno: Skok – Kusznerczuk (od 70 min. Miller), Jakuszewski, R. Nowak, M. Putno, Marciniak (od 46 min. Siernicki), Atalski, Dąbrowski, Iwanisik (od 70 min. Poprawski), Łyczek (od 55 min. T. Nowak), Klejna; w rezerwie pozostali: Zejglic, Szczepanowski, Witkowski

Płomień Jeżyczki: Grzebień – Bartkowiak, Ciosmak, Jacewicz, Łenc, Miękus (od 35 min. Tulin), Patyk, Pietruk, Rudzki, Włodarczyk; w rezerwie pozostał: Prucnel

Dane pomogli uzupełnić: slawa98, marcfly, michal88sla - dziękujemy