Zagrali w rytmie La Bamby
Zakończył się już sparing Pogoni 04 Szczecin. Nasi graczy wysoko pokonali zespół Red Devils La Bamba Chojnice.

Początek meczu pokazał, że łatwo nie będzie. Słabsi piłkarsko gracze z Chojnic wiele nadrabiali, dzięki cennym wskazówkom trenera - Tomasza Aftańskiego. Były już selekcjoner kadry narodowej, a obecnie trener świeżo upieczonego drugoligowca, niczym wyborny taktyk, ustawiał zespół i korygował na bieżąco błędy. Dzięki temu nasi gracze długo nie mogli znaleźć sposobu na bramkarza gości. W pierwszej połowie najlepsze okazje mieli Paweł Dąbrowski (trafił w poprzeczkę) oraz Paweł Jatczak (strzelił w słupek). Przez pierwsze 20 minut gole jednak nie padły i do przerwy na tablicy wynikiów widniał rezultat bezbramkowy.

Po przerwie nasi gracze narzucili rywalom zabójcze tempo. Raz po razie zagrażali bramce rywali. Dzięki temu, już w piątej minucie drugiej odsłony padł pierwszy gol. Dobrze dysponowany Michał Wójcik uderzył w słupek, piłka odbiła się i wyszła w pole, po czym trafiła w gracza z Chojnic i wturlała się do bramki (bramka samobójcza). Drugi gol padł w 31 minucie. Inicjatorem akcji ponownie Wójcik. Tym razem po akcji indywidualnej sam zdobywa gola. Dwie minuty później jest już 3:0. Dobre rozegranie Łukasza ŻebrowskiegoAndrzejem Sydorem wykorzystuje ten drugi i umieszcza piłkę w siatce. W 37 minucie zobaczyliśmy idealną sytuację. Nasi gracze po kontrze znaleźli się w trójkę przed samym bramkarzem. Takich sytuacji nie zwykł marnować Sydor, który strzelił tym samym swoją drugą bramkę w meczu. Minutę przed końcem spotkania pada piąty gol dla Pogoni. Paweł Dąbrowski minął kilku graczy, po czym oddał piłkę Jatczakowi. Ten z kolei zwodem zmylił obrońcę, oddał mocny strzał i piłka zatrzepotała w siatce. W ostatniej minucie spotkania Red Devils La Bamba zdodobywa honorowe trafienie. W bramce Portowców stał już junior (debiut w dorosłym zespole). Nie zawinił jednak gola - uderzenie z rzutu wolnego było precyzyjne i mocne.

Mecz zakończył się wynikiem 5:1. Oby więcej takich spotkań w wykonaniu Portowców!