KP POLICE traci fotel lidera na rzecz Pogoni
Dzisiaj na stadionie przy ulicy Siedleckiej juniorzy KP POLICE rozegrali spotkania w ramach Ligi Wojewódzkiej Juniorów w których przeciwnikiem była Pogoń Szczecin. O godzinie 13.30 na główną płytę z kolei wybiegli Juniorzy Starsi. Niestety młodzi piłkarze KP przegrali z lokalnym rywalem 0:3. Po tej porażce utracili pozycję lidera w tabeli LWJS na rzecz dzisiejszego rywala.

KP POLICE: Ochal - Stypka (60' Kulig), Właśniewski, Boczek, Bielawski, Jóźwiak (77' Baranowski), Rembisz, Krzyżanowski, Kaliś, Mazur (64' Grzegorczyk), Grużewski (64' Krawiec)

Pogoń: Waśków - Kozłowski, Kamień, Kwaśniewski, Bieniek, Kasztelan (88' Kaszuba), Ludwiczak, Janiszewski (77' Krupczyński), Kieliszek, Lebedyński (90' Topór), Sidorowicz (60' Gluza)

Sędziowali: Karol Kierzkowski - Marek Wiśniewski, Michał Płocharczyk

Pierwsze groźne ataki meczu przeprowadzili goście ze Szczecina, na samym początku spotkania zza pola karnego na bramkę niecelnie uderzał Wiktor Kasztelan. W 5 minucie w polu karnym z woleja na bramkę uderzał Kasztelan, piłka trafiła w wyskakującego do piłki Macieja Boczka. Sędzia w interwencji kapitana KP dopatrzył się niebezpiecznego zagrania i zarządził rzut wolny pośredni. Z wolnego na bramkę uderzył Mariusz Kieliszek, trafił jednak prosto w mur. W 20 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Pogoni żaden z zawodników KP nie zdołał posłać piłki do bramki choć kilku miało znakomitą okazję. Cztery minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcin Ochal pewnie łapie strzał Kasztelana. Dwie minuty później po strzale Adriana Kamienia z rzutu wolnego Marcin Ochal miał problem z opanowanie piłki, dopadł jednak do niej zanim na bramkę zdołał strzelić Damian Ludwiczak. W 29 minucie na bramkę szarżował Kasztelan, Ochal usiłował wykopać piłkę jednak Ludwiczak lekko dziubnął sobie piłkę i bramkarz KP wpadł na niego. Sędzia spotkania bez wahania wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki. Do piłki podszedł Piotr Bieniek który precyzyjnym strzałem wyprowadził Portowców na prowadzenie. Chwilę później w pole karne dośrodkowało Maciej Kaliś, niestety Remigiusz Grużewski minął się z piłką na 8 metrze. Tuż przed końcem spotkania Grużewski otrzymuje piłkę tuż za linią pola karnego, nie zdołał jednak opanować podania i obrońca do spółki z bramkarzem przeszkodzili w oddaniu skutecznego strzału. W 45 minucie bramkarza gości usiłował jeszcze zaskoczyć Jarosław Jóźwiak, bramkarz Pogoni - Paweł Waśków broni.

W drugiej połowie nielicznie zgromadzeni na stadionie widzowie oglądali już mniej akcji po obu stronach. W 58 minucie w pole karne dośrodkował Maciej Kaliś. Waśków wypiąstkował piłkę. W 60 minucie Portowcy przeprowadzili prawą stroną kontrę, podanie na środek precyzyjnym strzałem z linii pola karnego zakończył Krzysztof Sidorowicz. 2:0 dla Pogoni. W 68 minucie Jarosław Jóźwiak uderzył silnie zza pola karnego, Waśków z trudem przeniósł zmierzającą pod poprzeczkę piłkę. W 82 minucie z rzutu wolnego na bramkę strzela Wiktor Kasztelan, tor lotu zmienia Mikołaj Lebedyński i piłka wpada po raz trzeci do siatki policzan. Trzy minuty później w pole karne do Lebedyńskiego dośrodkował Kasztelan, tym razem Ochal wyszedł z bramki i wypiąstkował piłkę. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Niestety po tej porażce piłkarze KP POLICE którzy do tej pory liderowali w tabeli musieli oddać pierwsze miejsce dzisiejszemu rywalowi. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej wrócą na pierwsze miejsce w tabeli Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych.